• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » neoclin.ru jocuri online
neoclin.ru jocuri online
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 1 | 11:47 PM
"Va rog nu atrageti atentia ca este in rusa si ca are domeniul ru. Mesajele de tipul treci pe forum.ucoz.ru is absurde. Am facut siteul in rusa deorece am in scop sa atrag citi mai multi utilizatori din tarile fostei URSS.

Scriu aici nu fiindca imi trebuiesc utilizatori pe site ci pentru a asculta critica unor webmaster cu experienta in domeniu.

P.S. cum imi fac lincuri externe catre site?
Pe ce baza se ridica page rankul?

Link direct http://neoclin.ru/

Material modificat de 43arin - Joi, 14/06/2012, 11:48 PM
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 0:36 AM
Traduceţi site-ul in limba moldovenească

Ai copiat codul de la i**tii rusofoni de pe webo4ka si nici macar nu ai schimbat denumirea. Restul cuvintelor frumoase ti le trimit in MP. angry

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 3 | 0:43 AM
Stapanul, de pe ucozon.ru le-am luat. ele stau acolo doar pentru a completa designul, cind ma loghez pe site este ceva mai util.
scrie tot aici si explicami de ce ai pus asa smilic simpatic?

Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 0:46 AM
Am gresit eu saitul. Cand am vazut la ei treaba ceea cu limba despre care idee nu au, am trimis mesaje prin chat, forum, scripturi.... si m-au banat. smile

Maine incep la tine pe site, daca nu vad schimbari. Cum spui si tu - fara suparare biggrin

explicatia o gasesti in mesajele private - MP

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
Material modificat de Stapanul - Vineri, 15/06/2012, 0:47 AM
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 5 | 12:56 PM
Stapanul, ceva mai obiectiv ar fi de dorit

Adăugat (16/06/2012, 11:56 AM)
---------------------------------------------
vad a nu prea sunteti comunicabili


Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 1:14 PM
Multumesc ca ai schimbat... pana si steagul ) important e denumirea limbii, in rest nu e mare diferenta intre drapel.

Ce-i de spus aici, fratica? smile

Eu m-as apuca de forum. E cam sec acolo. Trebuie de creat subiecte nu numai despre jocuri. In general jocurile acestea swf sunt pentru o anumita categorie de pasionati de jocuri online. Eu, ca si majoritatea, maxim 2-3 jocuri as incerca si mi-as pierde interesul pentru acest site.
Poate ma gresesc...
Si competitia e tot mai mare pe net. Deja nici nu mai stii ce gen de saituri sa creezi.

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 7 | 10:14 PM
Stapanul, pentru aceasta categorie de oameni si il fac.
Cu forumul nu cred ca sunt mari sanse :|

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 8 | 1:14 AM
43arin, Link-uri catre tine (site-ul tau) poti aduce prin inscrierea in directoare web,top-uri, comentarii pe blog-uri "dofollow", schimb de link-uri, scrierea de advertoriale etc.
Quote (43arin)
Pe ce baza se ridica page rankul?

In conformitate cu noul update google si anume Google Penguin page rank-ul la majoritatea site-urilor a avut de suferit deoarece site-urile ce link'eaza catre tine trebuie sa aibe un continut unic si bineinteles e foarte important majoritatea sa fie pe aceeasi nisa cu a ta. (ce t-am descris aici tine mai mult de cresterea in motoarele de cautare pe anumite cuvinte cheie dar si pentru cresterea page rank-ului)
In general incearca sa aduci link-uri catre tine (site-ul tau) de pe site-uri cu page rank mare, astfel ai cele mai mari sanse sa iti ridici rank-ul site-ului in cel mai scurt timp.
PS: Este foarte greu sa iti dau prea multe sfaturi referitor la aceasta intrebare deoarece necesita o descriere mult mai amanuntita ca sa poti intelege exact cum functioneaza si se calculeaza exact Page Rank-ul.
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 9 | 9:27 AM
Danny, multumes, nu trebuie sa calculam, va fi cum va fi
Eu am avut in vedere am vazut unele siteuri au cite 6000-200000 lincuri catre siteul lor

Cum de facut
Ceva adrese aveti?
Acestea care fac reclama ca adauga siteul in 500 directoare chiar stiu 500 directoaare sau mint. EU nu gasesc nici 30 directoare.

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 10 | 2:25 PM
43arin, lista de directoare web romanesti gasesti pe dirpedia.ro .
Iar in legatura cu cele 500 de directoare dry google nu agreeaza aceste modalitati de black hat seo sa te inscrii peste noapte in atat de multe directoare , e recomandat si face bine inscrierea in directoare dar 5-6 max pe zi si nu mai mult altfel iti faci rau la site . (deci daca ai timp inscrie zilnic site-ul in 5-6 directoare web punand ca titlu cuvinte cheie si o sa observi in scurt timp o crestere subtantiala a site-ului tau in rezultatele motoarelor de cautare)
Apropo de
Quote (43arin)
Eu am avut in vedere am vazut unele siteuri au cite 6000-200000 lincuri catre siteul lor
nu conteaza numarul de site-uri ce link-eaza catre tine cum conteaza calitatea lor.
Adica daca eu am 6000 de backlink-uri de la site-uri cu page rank mare si continut de calitate iar tu ai 200000 de la site-uri cu page rank mic si continut copiat cu siguranta ca site-ul meu va avea un page rank mai mare si o pozitie mai buna in rezultatele motoarelor de cautare.
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 11 | 2:50 PM
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » neoclin.ru jocuri online
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: