• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Facebook comments for ucoz
Facebook comments for ucoz
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 1 | 4:42 PM
cand va exista un modul pentru comentari de tip facebook ?

Ar fi mult mai usor si sar evita spamul esta din comentari

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 4:53 PM
Flavi, o.O adica comentarii de tip facebook?
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 3 | 6:11 PM
Muşatinu, nu mam exprimat corect !

Am observat ca in ultima vreme este asa zis "la moda" sa comentezi la un anumit articol , din proprile mele statistici !

Am bagat un modul foarte tare in wordprest care permite postarea automat a articolilor pe fb. si evident si toate comentarile ce se fac pe facebook la acel articol nimeresc pe site si invers de pe site se duc pe fb ! (nu e ceva nou dar e foarte tare plus are un seo de optimizare foarte bun )

Acum tot vb de ucoz am inceput un pic sa imi modific siteul meu cel experimental si vreau acum sa bag un modul de comentari via fb.
https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments/

dar esta e nevoie ca sa creez pentru fiecare link separat cry asta imi ea mult timp si nici nu e logic !
Am nevoie de ceva concret si direct care ar putea pune acest plugin pe ucoz si la fiecare articol sa fie comentari separate .

cum de facut ?

bubu3021
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 6:19 PM
Asta nu evita spam-ul. Chiar zilele trecute am vazut un articol cu 100 si ceva de comentarii facebook, majoritatea spamm; se strigau userii unii pe altii, bagau mesaje irelevante, etc. in online nu ai cum sa scapi de spam, poti doar sa te chinui in permanenta sa-l combati, dar va gasi o usita sa te pacaleasca si o iei de la capat.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 5 | 6:38 PM
Citat (Flavi)
dar esta e nevoie ca sa creez pentru fiecare link separat cry asta imi ea mult timp si nici nu e logic !

Flavi, nu este nevoie sa creezi pentru fiecare link separat, poti sa folosesti codul
Cod
http://site.ucoz.ro$REQUEST_URI$
.
Ca sa obtii codul de la facebook completeaza cu numele unui site oarecare iar apoi dupa ce ai primit codul adaugi codul de sus.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 6:44 PM
Flavi, si care e problema? nu poti urmari instructiunele de pe link-ul de tine mentionat?

Citat
Include the JavaScript SDK on your page once, ideally right after the opening <body> tag.

Introduci codul dupa tegul <body>
Cod
<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
      var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
      if (d.getElementById(id)) return;
      js = d.createElement(s); js.id = id;
      js.src = "//connect.facebook.net/en_US/all.js#xfbml=1";
      fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>


Citat
Place the code for your plugin wherever you want the plugin to appear on your page.


Introduci urmatorul cod unde vrei sa apara

Cod
<div class="fb-comments" data-href="http://maxrom.ucoz.com/" data-width="470"></div>


Acum zi mie, te-ai uitat in lista tegurilor rezervate la modulul in care vrei sa adaugi acest plugin, daca este un tag care da link la materialul care-l vizualizezi la moment?

si cu ce trebu sa schimbi acel tag?

bubu3021, cred eu ca e mai bine sa te pazesti de spammeri cu forma de comentarii ucoz.
Pasu 1 pui restictia ca doar cei inregistrati pot comenta.
Pasu 2 pui restrictia ca doar cei care confirma email-ul pot comenta
Pasu 3 adaugi codul de securitate.

smile

Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 7 | 6:53 PM
TheGame, ok mersi o sa incerc

Adăugat (18/09/2013, 5:45 PM)
---------------------------------------------
Muşatinu, mersi frumos ! o sa incerc

Adăugat (18/09/2013, 5:53 PM)
---------------------------------------------
Tot vb de spam de ce sami perd eu timpul ca sa monitorizez acele comentari da sunt de tip spam fie pe facebook de ce sa ma chinui sa le sterg eu la sa le stearga fb biggrin


ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 7:00 PM
Flavi, cine a zis ca ei le sterg???
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 9 | 7:10 PM
Cu place Flavi
Material modificat de TheGame - Miercuri, 18/09/2013, 7:26 PM
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 10 | 7:27 PM
TheGame, explicami te rog unde sa bag acest cod

Cod
<div class="fb-comments" data-href="http://maxrom.ucoz.com/$REQUEST_URI$" data-width="470"></div>


in codul generat de fb ?

sau in alta parte ?

Eu lam bagat in cod si tot nu se executa cum ar trebui mesaje merg de pe o pagina pe alta

Material modificat de Flavi - Miercuri, 18/09/2013, 7:33 PM
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 11 | 7:33 PM
Flavi, da-mi te rog adresa site-ului pe care vrei sa adaugi comentariile de la facebook si spunemi pe ce modul vrei sa le folosesti.

Codul acela se adauga intre
Cod
<body>
acolo unde vrei sa iti apara comentariile
</body>

Material modificat de TheGame - Miercuri, 18/09/2013, 7:35 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 12 | 7:38 PM
Flavi,
Cod
<div class="fb-comments" data-href="$ENTRY_URL$" data-num-posts="3" data-width="650"></div>

Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 13 | 7:51 PM
TheGame, http://news.pro24news.ru/

Adăugat (18/09/2013, 6:51 PM)
---------------------------------------------
Muşatinu, imi arata un avertisment ! da fuctioneaza


ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 7:52 PM
Flavi, eu nu vad niciun avertisment, apare doar la unii.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 15 | 8:02 PM
Flavi, in loc de
Cod
<div class="fb-comments" data-href="" data-width="640"></div>
baga
<div class="fb-comments" data-href="$ENTRY_URL$" data-width="640" data-num-posts="5"></div>

Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Facebook comments for ucoz
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: