• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Mutarea Fisierelor Adaugate
Mutarea Fisierelor Adaugate
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 1 | 8:57 PM
Salut.As propune sa putem muta fisierele adaugate pe un site pe altu.De exemplu numele site-ului sa invechit sau nu mai este populat.Acum voi decideti.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 2 | 9:23 PM
CosminSpaceMusic, poti face asta. Iti faci backup la fisierele adaugate, muti cu FileZila toate fisierele site-ului ( imagini etc ) in pc apoi pe noul site iar cu backup-ul de fisiere dai restore. La fel si cu backup-ul pentru design.
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 3 | 9:43 PM
SkipY, ai incercat personal varianta asta ?
Quote (CosminSpaceMusic)
pe noul site iar cu backup-ul de fisiere dai restore

daca da, si a si functionat te rog sa ma anunti si pe mine ca ar fi interesat sa testez si eu happy
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 10:10 PM
Danny, da se poate, dar trebuie sa dai mesaj la suportul tehnic si sa le spui motivul.
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 5 | 11:21 PM
SkipY am facuto deja ,si nu merge.Eu nu vreau sa mut imaginile ,eu am un site de muzica si vreau sa mut melodiile astea vreau sa spun
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 6 | 11:36 PM
CosminSpaceMusic,
Quote (SkipY)
trebuie sa dai mesaj la suportul tehnic si sa le spui motivul.

si cred ca ai nevoie de un motiv destul de bun , nu cred ca tine cu
Quote (CosminSpaceMusic)
numele site-ului sa invechit sau nu mai este populat

merita totusi sa incerci si sa ma anunti si pe mine ce raspuns primesti biggrin
CosminSpaceMusic
Postări: 263
Reputație: 19
Mesaj # 7 | 11:39 PM
Danny am contactat suportul tehnic si a spus ca nu se poate:)
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 8 | 11:57 PM
CosminSpaceMusic, revenim la ceea ce eu stiam deja dry .
Oricum e cel mai bine din multe puncte de vedere sa fie restrictionat acest lucru.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 9 | 0:19 AM
Danny, deci sunt cam stricti cei de la suportul uCoz. Dupa parerea mea intre site-urile tale ar trebui sa te lase sa faci chestia asta. Eu am mai spus la propuneri ar fi bine un control panel pentru toate site-urile cand cumperi un pachet sa se puna pe toate nu doar pe unul si sa poti sa iti transferi de la unul la altul ce vrei, dar nu am primit nici un raspuns la acea propunere.

PS: nici nu mai gasesc acel topic probabil a fost sters, nu stiu.

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 10 | 0:31 AM
SkipY, hai sa iti mai explic o varianta de ce cred eu ca nu avem acces la o astfel de optiune:
Deci in momentul in care eu personal am pe un website 7.000 de intrari intr-un modul si o sa incep sa le fac export pe inca 1,2,3 etc. site-uri si sa zicem ca reusesc ... crawlerii motoarelor de cautare o sa inceapa sa indexeze fiecare site in parte si detectand acelasi continut site-urile vor fi marcate ca si spam de fiecare robot in parte ducand la banarea respectivelor site-uri din rezultatele motoarelor de cautare.
Ce are uCoz de pierdut ?
Pai invevitabil tu cu acele site-uri apartii de ucoz.com, ucoz.ro etc. (depinde ce extensie de domeniu utilizeaza fiecare in parte) iar tu ca subdomeniu daca figurezi ca site ce spam'eaza motoarele de cautare fii sigur ca si domeniul principal are de suferit.
E posibil sa existe alt motiv dar eu cred ca si acesta e unul principal.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 11 | 5:55 PM
Danny, deci nu e bine sa facem asta nu numai pentru ucoz ci si pentru noi. In cocnluzie : incercati sa aveti un continut original !
Comunitatea uCoz » Altele » Propuneri privind modalităţi de îmbunătăţire ale platformei » Mutarea Fisierelor Adaugate
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: