Comunitatea uCoz » Altele » Promovarea site-urilor » Meta Tag-uri
Meta Tag-uri
AlynFyn
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 31 | 7:49 PM
Salutare Musatinu deci momentan robots.txt e in carantina ptr ca m-am uitat eu ..dupa carantina cum modific robots.txt pentru a baga metataguri-le?
Accesand link-ul acela doar vad cum arata robots.txt nu pot sa si-l modific,iar in manager fisiere nu il vad...Si nu stiu unde am mai citit trebuie sa il fac eu din nou cu acelasi nume si sa adaug in manager de fisiere fara sa il sterg pentru ca se sterge automat cel vechi?..Multumesc.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 32 | 3:29 PM
AlynFyn, robots.txt nu se modifica pentru a adauga meta tag-urile. Adaugi meta tag-urile fara nici o problema
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 33 | 1:12 AM
Citat (Muşatinu)
nofollow - Nu permiteţi robotului să verifice link-urile pentru a găsi alte pagini.

Defapt permite robotului sa verifice link-urile smile doar nu transfera page rank prin acele link-uri cu atribut nofollow
SirSifu
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 34 | 9:25 PM
ceau am si eu o problema am facut si eu un site www.vopsitorie-auto.ucoz.ro am cumparat paketu de baza de 37$ 12mon+domeniu dar eu nu stiu cum pai ii pun domeniu nu stiu unde sa pun cuvintele cheie si nu stiu sa inscriu site-ul in google webmasters akolo am vazut ca is multe setari sa fac pt indezare pt site map si nu stiu sa le fac poti sa ma ajuti te rog iti dau id meu de mess daca vrei sa ma ajuti snoopy22_marian@yahoo.com
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 35 | 1:59 AM
Muşatinu, foarte bun articolul!
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 36 | 7:01 PM
La mine arata asa e bine cine ma ajuta si pe mine

<head>
<title>Filme Online Subtitrate </title>
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/_st/my.css" />
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="http://s50.ucoz.net/src/layer6.css" />
<script type="text/javascript" src="http://s50.ucoz.net/src/jquery-1.3.2.js"></script><script type="text/javascript" src="http://s50.ucoz.net/src/uwnd.js?2"></script><style type="text/css">.UhideBlock {display:none}</style>
</head>

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 37 | 7:07 PM
florin1986, nu e bine deloc. nu ai facut nimic din ce e indicat in tutorial.
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 38 | 7:33 PM
pai daca ai timp u o secunda famil tu daca vrei ca chiar la asta nu ma pricep deloc si mie frica sa nul stric ca abia miau deblocat robots.txt si mie sa nu fac cine stie ce minune sa stric tot te rog frumos .
marius1577
Postări: 98
Reputație: 1
Mesaj # 39 | 8:16 PM
florin1986, mi-ar fi rusine sa apelez la oameni dupa tot ceea ce ai facut.....Nu uita ca site-ul pe care il ai este facut de mine,chiar si cateva filme sant adaugate de mine ,te-am ajutat deoarece ai zis ca vei lasa un banner al meu la tine pe site si ca vom colabora pe viitor,insa odata ce te-ai vazut cu sacii in caruta mi-ai dat bann pe site-ul tau ca sa nu mai vad ce faci si totodata mi-ai scos si banner-ul care il aveam acolo.
Nu mai cersi aici ajutor,m-ai bine urmeaza tutorialul si incearca sa faci tu singur, nu te ruga de altii sa iti faca fiindca tu nu stii sa intorci vreodata un favor cuiva.
Sa-ti fie rusine,,,,,,poate te-ar ajuta oamenii altfel daca ai avea cuvant,cu minciuna nu vei face tu multi pureci pe acest forum..

Hand-made
Postări: 18
Reputație: 0
Mesaj # 40 | 9:13 PM
Muşatinu, as putea sa-ti trimit un mesaj privat? ca nu ma lasa..
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 41 | 9:17 PM
ok te rog
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 42 | 9:41 PM
Hand-made, toate intrebarile pe forum
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 43 | 11:53 PM
Hand-made POti posta aici daca vrei ca nu ne lasa adminu sa trimitem pm

Adăugat (19/02/2014, 10:53 PM)
---------------------------------------------
Muşatinu, ami faci si mie ala te rog


Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 44 | 0:15 AM
florin1986, Dupa
Cod
<title>Filme Online Subtitrate </title>

adaugi
Cod
<meta name="description" content="Descrierea website-ului tau aici" >  
<meta name="robots" content="index,follow">
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 45 | 1:01 AM
Mresi mult
Comunitatea uCoz » Altele » Promovarea site-urilor » Meta Tag-uri
Căutare: