Comunitatea uCoz » Altele » Promovarea site-urilor » Robots.txt (Indexarea site-urilor)
Robots.txt
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 1:31 PM
deci dupa o luna imi dispare restrictia de la google
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 17 | 2:54 PM
Toninonr1, da
iluzii
Postări: 35
Reputație: 0
Mesaj # 18 | 7:10 PM
site-ul meu a iesit din carantina si lam indexat pe google , am incarcat cheia aia care mia dat-o dar cand dau cautare pe google la site-ul meu nu apare , de ce oare ?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 19 | 7:33 PM
iluzii, asteptati sa apara indata? scuzati da eu visez la ceva mai realist, pentru ca motoarele de cautare sa va ia in serios, trebuie sa aveti si materiale pe site.
iluzii
Postări: 35
Reputație: 0
Mesaj # 20 | 7:37 PM
am material pe site intra sa vezi www.nou.ucoz.ro , sper ca nu se considera publicitate, in fiecare zi se pune ceva pe site
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 21 | 7:41 PM
iluzii, nu se considera publicitate. In cazu dat rabdati, nimeni nu va promis ca va fi indata, adaugati site-ul in directoare pe site-uri de socializare. Adaugati metategurile http://forum.ucoz.ro/forum/20-576-1 intre head se adauga, ele sunt un element important pentru motoarele de cautare

Cu rabdarea treci si marea smile

iluzii
Postări: 35
Reputație: 0
Mesaj # 22 | 1:01 PM
am folosit metategurile sper sa le fi folosit corect
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 23 | 10:44 PM
iluzii, iti poti verifica meta tag-urile aici
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 24 | 3:57 PM
Mi se pare prea lunga perioada de 30 de zile, dupa ce numar e "trafic mare" si "trafic mic:
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 25 | 9:21 PM
yce, e o perioada standard în sistemul uCoz, pentru a nu se creea doorways. Dacă vrei să scurtezi imediat perioada, îți cumperi orice serviciu care costă mai mult de 2$, adică 3$, cât cost un pachet "Bază":

www.ucoz.ro/pricing , după care: =>http://forum.ucoz.ro/forum/25-623-1

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 26 | 1:20 AM
Stiu mc. Eu de obicei platesc daca am vizite smile
marcel123
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 27 | 3:50 PM
dc website-ul meu este inca in carantina il am de ceva timp Vezi robots.txt ... cer ajutor
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 28 | 7:08 PM
marcel123, nu ati incercat sa-l modificati?
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 29 | 7:23 PM
Si eu am observat ca am o problema de indexare deoarece am de ceva timp site-ul si inca nu apar vizitatorii asa cum ma asteptam
Am dat o verificare de meta- taguri ,asa cum a zis Musatinul si acesta e rezultatul . Din pacate nu inteleg absolut nimic din ceea ce scrie acolo ,tocmai de aceea am apelat din nou la forum in speranta ca ma puteti ajuta si pe mine .
Multumesc anticipat .
Aici mai jos este rezultatul verificarii:

Webserver Status

First we check the status of your webserver. It is important that your server is 24/7 online and that you use uptodate software.
Status: 200 OK
Last update: 2012-08-21 15:03:03
Web Server: uServ/3.2.2
Content Type: text/html; charset=UTF-8
Charset: UTF-8

Metatags check for: http://filmeonlinexxl.com/

Secondly we check the source of your website. We analyze if you have placed metatags and which metatags you have placed. We also check the size of these metatags.
Metatags Length Characters
Title: 8 No Title

Metatags Advice

After studying your metatags we have the following advice:
Title: Title relevancy to page content is terrible.
The Title relevancy to page content is 0%.
Description: Found no description meta tag.
The description meta tag is used by most of the search engines. Consider to add a description meta tag. Read more here.
Keywords: Found no keywords meta tag.
The keyword meta tag is still used by some search engines. Consider to add a keyword meta tag.
Robots: Found no robots meta tag.
This tag is not really required but helps spiders to index the web page. More information on the meta name robots page
Author: Found no author meta tag.
This tag is not really required but helps for your (company) name recognition.

Web page analysis.
The web page contain poison keywords.
The word(s) 'forum' are poison keywords. This page contains too many URLs.
This web page contains 177 urls. Some Search Engines have problems with more than 100 urls on a page. The size of the web page is good. See also our words counter
The size of the web page is 65447 bytes.
The web page load time.
The web page load time is less than 1 second.

How will your website appear in the search engines?

Hereby we demonstrate how your website will appear in the major search engines. If you look at this demo listing, would you click on it? Is it appealing for new customers? Get in to your customers head and figure out what they want.

No Title

http://filmeonlinexxl.com/

dj_mazz
Postări: 267
Reputație: 13
Mesaj # 30 | 12:55 PM
salut prieteni
robots.txt imi blocheaza o adresa url de pe site ce sa fac sa o deblochez??

http://www.radio-mazzero.com
Comunitatea uCoz » Altele » Promovarea site-urilor » Robots.txt (Indexarea site-urilor)
Căutare: