Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Site-ul nu functioneaza
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 1 | 12:07 PM
Informații despre funcționarea serverelor
Update:


Ultimele noutăți:

- Situații cunoscute
- Situații rezolvate

Informatiile actualizate despre starea serverelor sunt disponibile aici: https://forum.ucoz.com/forum/3-14706-1#85106 (forumul in limba engleza)




Istoricul modificărilor IP-ului serverelor



Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s101 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s101 este 213.174.157.150.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s105 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s105 este 213.174.157.151.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s107 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s107 este 213.174.157.152.

Pe 05 martie 2015, adresa IP a Serverului s59 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s59 este 193.109.247.11.

Pe 10 martie 2015, adresa IP a Serverului s6 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s6 este 193.109.246.6.

Pe 18 martie 2015, adresa IP a Serverului s19 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s19 este 195.216.243.99.


NB: Actualizările anterioare sunt deosebit de importante pentru website-urile care au domeniile proprii atașate utilizând Metoda 3. Acești utilizatori, ale căror website-uri sunt localizate pe oricare dintre serverele menționate anterior și ale căror domenii sunt atașate prin Metoda 3, ar trebui să-și modifice A-Record din Panoul de Control pentru numele domeniului. Website-ul va fi disponibil prin domeniul atașat odata ce datele acestui domeniu au fost actualizate cu succes..



Informații suplimentare...

  • Dacă website-ul se deschide cu un browser dar nu se deschide cu un altul, problema este la browser-ul respectiv sau din cauza faptului că sunteți în spatele unui firewall.
  • Dacă ceilalți pot vizita website-ul și dvs nu puteți, atunci problema cu care vă confruntați este cu Furnizorul de internet sau canalul de comunicații utilizat.
  • Înafara prietenilor care pot fi de ajutor, există programe specializate pentru acest lucru. De exemplu:

  • Dacă nu cunoașteți serverul care găzduiește site-ul dvs, pinguiți adresa acestuia

    Lista serverelor după IP

    Cum se face ping la site?





Dacă site-ul dumneavoastră a fost închis și sigur nu ați primit mail , atunci scrieți aici https://u.to/l8PkFA
Dacă aveți și alte site-uri, puteți trimite o cerere din CP-ul unuia din site-uri.




marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 106 | 3:36 PM
Si ce as putea face in cazul acesta??
vidyalove
Postări: 27
Reputație: 0
Mesaj # 107 | 5:01 PM
Site-ul meu nu merge deloc, adresa e :www.indian-serials.tk
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 108 | 5:10 PM
vidyalove, de vina este domeniul .tk si nu uCoz ... foloseste subdomeniul oferit de uCoz pentru a te convinge.
AdIdAs
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 109 | 8:55 PM
Mie dc mi ip-ul la sv-ul meu de cs routabil dynamic il pot face static cum : david_cristi@rocketmail.com cry
Ajutatima please
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 110 | 9:33 PM
AdIdAs, Nici o legatura cu topicul dat.
Cezar
Postări: 47
Reputație: 0
Mesaj # 111 | 6:21 PM
Publică textuVăd că aici se vorbeşte despre alte servere decât cel pe care este site-ul meu, dar nici al meu nu funcţionează deşi e pe s60. Nu pot posta nimic. Intru în pagina de adăugare, scriu textul, dar când vreau să salvez nu se întâmplă nimic. Nu-mi arată că se salvează şi nici nu se salvează.
Mă puteţi ajuta?
Site Artă şi literatură
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 112 | 2:39 PM
Cezar, nici o legatura cu topicul dat + la asta ai facut dublu topic si omentariu aici.
Pentru aceasta vei primi penalizare.
Discutia aici http://forum.ucoz.ro/forum/12-2038-1

Royal_2011_girl_Carmek
Postări: 30
Reputație: 2
Mesaj # 113 | 3:58 PM
Salut, sunt adminul site-ului http://radiopatrikfm.ucoz.ro/ ssi azi cand am intrat in panoul de control, deodata nu mai mergea adresa site-ului, celelalte site-uri merg, dar asta nu merge, nu stiu care este cauza, vreau sa ma ajutati, pe toti care ii intreb imi spun ca nu merge...
www.radiopatrikfm.ucoz.ro
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 114 | 3:13 AM
Buna , am ceva probleme cu serverul :|
Site-ul meu este portalclujnapoca.net , cand il deschid imi apare:
Citat
Server is temporary unable to display requested page
Server may be under short-term service. If the error occurs permanently over a long period of time write us a letter via Contact Us page.

Pe adresa clujnapoca.ucoz.ro (adresa site-ului fara domeniu) se incarca foarte greu
Sper sa rezolvati problema
Eu particip la uCoz Granting cu acest site si sper sa nu fiu afectat biggrin biggrin
Multumesc

Adăugat (13/01/2013, 1:13 AM)
---------------------------------------------
La ora 01:11 13.01.2013 mergea perfect , ramane de vazut cum va functiona si mai tarziu biggrin sper sa nu mai fie probleme smile


Bass
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 115 | 8:53 AM
pai nu merge waaa surprised surprised surprised
lup_cosmin
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 116 | 10:14 PM
Astăzi am sesizat ca pe acest sait http://aquamaniaks.ucoz.ro/ nu mai funcționează codurile BB si nu cunoastem cauza.
Solicitam asistenta din partea dumneavoastra.
Material modificat de lup_cosmin - Marţi, 15/01/2013, 10:17 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 117 | 4:12 PM
lup_cosmin, Acest topic este pentru site-urile care nu se deschid.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 118 | 1:32 AM
E inadmisibil blocarile astea de site-uri noaptea,un site de la +2000 vizitatori a ajuns la maxim 100 din cauza unor blocari in decembrie de 3 zile, nici acum nu si-a revenit,in aceasta seara am trimis un concurs pe o pagina de facebook si ar trebui ca pe un site nou sa am sute de vizite, dar lumea nu poate accesa site-ul. Va bateti joc vad, si platesc abonamente luma de luna pe 3 site-uri.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 119 | 1:36 AM
yce, Serverele nu sunt oprite itentionat de administratia uCoz. Acestea sunnt atacate de persoane care vreau rau sistemului.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 120 | 2:27 PM
Eu inteleg,dar cred ca atacurile astea se pot respinge.
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Căutare: