Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Site-ul nu functioneaza
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 1 | 12:07 PM
Informații despre funcționarea serverelor
Update:


Ultimele noutăți:

- Situații cunoscute
- Situații rezolvate

Informatiile actualizate despre starea serverelor sunt disponibile aici: https://forum.ucoz.com/forum/3-14706-1#85106 (forumul in limba engleza)




Istoricul modificărilor IP-ului serverelor



Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s101 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s101 este 213.174.157.150.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s105 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s105 este 213.174.157.151.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s107 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s107 este 213.174.157.152.

Pe 05 martie 2015, adresa IP a Serverului s59 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s59 este 193.109.247.11.

Pe 10 martie 2015, adresa IP a Serverului s6 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s6 este 193.109.246.6.

Pe 18 martie 2015, adresa IP a Serverului s19 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s19 este 195.216.243.99.


NB: Actualizările anterioare sunt deosebit de importante pentru website-urile care au domeniile proprii atașate utilizând Metoda 3. Acești utilizatori, ale căror website-uri sunt localizate pe oricare dintre serverele menționate anterior și ale căror domenii sunt atașate prin Metoda 3, ar trebui să-și modifice A-Record din Panoul de Control pentru numele domeniului. Website-ul va fi disponibil prin domeniul atașat odata ce datele acestui domeniu au fost actualizate cu succes..



Informații suplimentare...

  • Dacă website-ul se deschide cu un browser dar nu se deschide cu un altul, problema este la browser-ul respectiv sau din cauza faptului că sunteți în spatele unui firewall.
  • Dacă ceilalți pot vizita website-ul și dvs nu puteți, atunci problema cu care vă confruntați este cu Furnizorul de internet sau canalul de comunicații utilizat.
  • Înafara prietenilor care pot fi de ajutor, există programe specializate pentru acest lucru. De exemplu:

  • Dacă nu cunoașteți serverul care găzduiește site-ul dvs, pinguiți adresa acestuia

    Lista serverelor după IP

    Cum se face ping la site?





Dacă site-ul dumneavoastră a fost închis și sigur nu ați primit mail , atunci scrieți aici https://u.to/l8PkFA
Dacă aveți și alte site-uri, puteți trimite o cerere din CP-ul unuia din site-uri.




ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 16 | 5:57 PM
Ice0Age, site-ul meu de pe s36 deja merge
gianys75
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 17 | 3:28 PM
anumite siteuri ucoz nu merg?
http://filme-ful.do.am
Ghita_96
Postări: 31
Reputație: 0
Mesaj # 18 | 3:37 PM
<Intrebarea nu corespunde cu continutul Topicului>
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 19 | 4:53 PM
Ghita_96, nu este topicul corespunzator pentru astfel de intrebari si nu , nu mai poti face nimic.
43arin
Postări: 178
Reputație: 8
Mesaj # 20 | 5:13 PM
Muşatinu, s-a stins lumina?

PS serverul pe care sade siteul meu este cel mai ghinionist :|
Cum de schimbat?

Ghita_96
Postări: 31
Reputație: 0
Mesaj # 21 | 6:41 PM
Autorizarea unet este indisponibila temporar. cei asta ca nuse poti inregistra utilizatorii asta ii la toate saiturile am incercat pe mai multe si nika !
djdorin
Postări: 173
Reputație: 3
Mesaj # 22 | 7:09 PM
de ce nu pot intra http://www.unet.com/
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 23 | 8:03 PM
djdorin, se pare ca e pe acelasi server s105 care e atacat.
Ghita_96
Postări: 31
Reputație: 0
Mesaj # 24 | 4:46 PM
Al meu tot nu merge !
admin0686
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 25 | 6:00 PM
La mine nu functioneaza ! intrati si verificati de ieri nu pot intra nici pe el nici in panoul de control ! photomd.ucoz.com
Va rog remediati problema cat mai urgent !

Material modificat de admin0686 - Miercuri, 30/05/2012, 6:01 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 26 | 7:15 PM
admin0686, are loc un atac asupra Serverelor S47, S65, S67. Acesta este în curs de stopare. Mulțumim pentru răbdare și înțelegere!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 27 | 11:12 AM
Raver,transferati-ma pe un alt server ca e jale ! si va ajut sa va promovati mai eficient site-ul ucoz.ro ! eu stiu ca nu o sa se rezolve problema asta cu serverul degraba ! va rog astept un mesaj de la dvs. daca sunte-ti deacord ! scrieti-mi

Mesaj de la photomd.ucoz.com

Material modificat de Flavi - Sâmbătă, 02/06/2012, 11:13 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 28 | 12:00 PM
Flavi, site-urile nu se pot transfera, + la asta site-ul tau este aglomerat.. ai 3 bannere swf si inca un player, ceas swf si revolvermap .. totea astea incarca pagina, nu serveru e de vina
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 29 | 1:24 PM
Muşatinu, laso mai moale ! stiu eu cat poate sa suporte un site ! player-ul este in regim de pauza ! cum in trecut mergea tot ok acum hop si deacum nu merge !

Uite in statistici si vezi cat de brusc am cazut ! asta nu este din cauza playerului sau a banerior !

Eu zic ca ucoz cat de mare este el nu poate face fata tuturor cerintilor , trateaza pe toate site-urile in mod egal ! Nu ofera servici calitative de gazduire ! Si continuie sa ofere subdomeni , de fapt el nici nu le poate asigura pe acestea care le are cu servici bune !

Nui nimic ! Trec eu pe un alt host si domeniu mult mai eftin si mai eficient ! O sa fie greu sa transfer tot dar nu am incontro ! nu are rost sa te chinui in ucoz ca nu prea are inportanta !

Mesaj de la photomd.ucoz.com

Adăugat (02/06/2012, 11:54 AM)
---------------------------------------------
Muşatinu, uite acum am scos toate banerile din partea superioara a site-lui vezi acum cat de bine se incarca site-ul biggrin
e de rasul gainei ! tot aceasi poveste !
Fii serios si recunoaste ca este problema serioasa cu serverul si voi nu pute-ti face fata situatiei ar fi mult mai bine dar dati vina deacum pe site ! Imi pare rau de astfel de moderator !

Adăugat (02/06/2012, 12:24 PM)
---------------------------------------------


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 30 | 1:57 PM
Flavi, iartă-l te rog pe Mușatinu, cred că are o zi grea - se mai întâmplă.
Referitor la viteza de încărcare a site-ului - cred că până cum a funcționat perfect doar că zilele trecute a fost un atac DDos serios, care a cauzat o încetinire în viteza de încărcare a site-urilor. Vei vedea că, de săptămâna viitoare acestea vor funcționa excelent.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Căutare: