Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Site-ul nu functioneaza
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 1 | 12:07 PM
Informații despre funcționarea serverelor
Update:


Ultimele noutăți:

- Situații cunoscute
- Situații rezolvate

Informatiile actualizate despre starea serverelor sunt disponibile aici: https://forum.ucoz.com/forum/3-14706-1#85106 (forumul in limba engleza)




Istoricul modificărilor IP-ului serverelor



Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s101 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s101 este 213.174.157.150.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s105 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s105 este 213.174.157.151.

Pe 03 martie 2015, adresa IP a Serverului s107 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s107 este 213.174.157.152.

Pe 05 martie 2015, adresa IP a Serverului s59 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s59 este 193.109.247.11.

Pe 10 martie 2015, adresa IP a Serverului s6 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s6 este 193.109.246.6.

Pe 18 martie 2015, adresa IP a Serverului s19 a fost schimbată. Noua adresă IP pentru Serverul s19 este 195.216.243.99.


NB: Actualizările anterioare sunt deosebit de importante pentru website-urile care au domeniile proprii atașate utilizând Metoda 3. Acești utilizatori, ale căror website-uri sunt localizate pe oricare dintre serverele menționate anterior și ale căror domenii sunt atașate prin Metoda 3, ar trebui să-și modifice A-Record din Panoul de Control pentru numele domeniului. Website-ul va fi disponibil prin domeniul atașat odata ce datele acestui domeniu au fost actualizate cu succes..



Informații suplimentare...

  • Dacă website-ul se deschide cu un browser dar nu se deschide cu un altul, problema este la browser-ul respectiv sau din cauza faptului că sunteți în spatele unui firewall.
  • Dacă ceilalți pot vizita website-ul și dvs nu puteți, atunci problema cu care vă confruntați este cu Furnizorul de internet sau canalul de comunicații utilizat.
  • Înafara prietenilor care pot fi de ajutor, există programe specializate pentru acest lucru. De exemplu:

  • Dacă nu cunoașteți serverul care găzduiește site-ul dvs, pinguiți adresa acestuia

    Lista serverelor după IP

    Cum se face ping la site?





Dacă site-ul dumneavoastră a fost închis și sigur nu ați primit mail , atunci scrieți aici https://u.to/l8PkFA
Dacă aveți și alte site-uri, puteți trimite o cerere din CP-ul unuia din site-uri.




iustin2009
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 31 | 8:51 PM
Salutari!
unde pot gasi ceva informatii despre ucoz? cine il detine, ce servere foloseste, in ce tara sunt acestea instalate? toate firmele de hosting afiseaza aceste informatii insa ucoz, nu.
si se intampla ceva cu s56? am acolo un site pieseauto-second.ro pt care vreau sa cumpar un abonament "afacere" si mai am pe serere ucoz alte doua site-uri pt care doresc sa achizitionez hosting platit dar daca problemele vor continua, atunci voi alege alt furnizor.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 32 | 0:38 AM
iustin2009, găsești informații complete aici: http://whois.domaintools.com/ucoz.com și aici http://www.slideshare.net/Blue_Meanie/ucoz-presentation1

Referitor la servere, acestea sunt în diverse locații, cum ar fi: Moscova - Rusia, Amsterdam - Olanda și câteva în SUA.

uCoz media esto o companie ucraineano-rusă cu birouri în Cherkassy Ucraina, Sankt Petersburg și Moscova Rusia. Are aproape 7 ani pe piață și este în continuuă expansiune. Tocmai din cauza ultimului aspect, există atacuri numeroase asupra serverelor uCoz, pentru a compromite activitatea acesteia. Fiți fără grijă, securitatea se întărește cu fiecare atac, astfel încât site-urile care sunt găzduite să funcționeze în condiții optime.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
iustin2009
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 33 | 1:21 AM
Merci Raver!

Adăugat (08/08/2012, 0:21 AM)
---------------------------------------------
Prieteni, cat de dese sunt atacate serverele voastre? tocmai am cumparat modulul e-shop si faceam setarile pe acolo, cand nu a mai functionat. problema era cel putin la serverele 56 si 52. chiar si acest forum era cazut.
Sper ca aceste probleme nu apar des...
Material modificat de iustin2009 - Miercuri, 08/08/2012, 1:22 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 34 | 8:14 AM
iustin2009, da aveti dreptate s52 nu a functionat, cat priveste atacul hackerilor, depinde de ei.
Andr3
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 35 | 1:04 PM
nu ma pot loga pe site imi zice Eroare în server, vă rugăm încercaţi mai târziu.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 36 | 3:27 PM
Andr3, exista o problema la servarul s57 pe care se afla site-ul dumneavoastra, se lucreaza la remedierea problemei.
Andr3
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 37 | 4:55 PM
ok multumesc pentru raspuns
iustin2009
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 38 | 1:24 AM
iarasi sunt atacate serverele voastre? tocmai puneam produse in e-shop cand totul sa dus pe apa sambetei... ce fel de servicii sunt oferite de ucoz? servicii low cost? fara suparare, dar preturile nu sunt low cost, asa ca cei responsabili ar trebui sa i-a masuri, caci ucoz nu e "nasa'' ori alta chestie extrem de importanta care sa fie atacata cu cine stie ce resurse puternice...........
astazi, toata ziua a mers prost site-ul de pe s56
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 39 | 10:48 AM
iustin2009, sa ma suzati, dar hackerii care ataca uCoz sunt ca si dvs, le e tot una de reguli, v-am rugat nu mai scrieti cu size . noi vedem extraordinar de bine cu marimea standarta de pe acest forum.

Deci ne intoarcem la hackeri, uCoz e printre primele locuri in rusia, de aceia e atacata mereu de hackerii rusi si se lucreaza itens la aceste probleme, sa nu credeti ca cei de la ucoz cand vad un atac zic: ei mare scarba, maine o sa vedem ce-i acolo....

iustin2009
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 40 | 10:06 PM
nu ma rugat nimeni nimic, insa atitudinea dumneavoastra, ca si reprezentant al Ucoz (lucrati pt Ucoz, nu?) este una nu foarte agreabila.
din 9 ore, cat am incercat sa lucrez la site, mai mult de 3 ore nu a functionat cum trebuie, clientului meu nu ii pot spune "domle' are Ucoz probleme, de asta nu puteti sa accesati site-ul" si sa raman cu zambetul pe buze biggrin wacko

dar mai bine sa nu lungim discutia pe un forum care nu ii este dedicat....
cccaly
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 41 | 10:19 PM
nici s57 nu functioneaza????nu imi merge siteulStudioul ProVideo
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 42 | 10:56 PM
cccaly, se pare ca si-a revenit foarte repede ... personal ma pot conecta la website-ul tau.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 43 | 9:21 AM
iustin2009, http://forum.ucoz.ro/forum/5-471-2958-16-1324148738
si ce atitudine am eu? trebuie sa va implor sa nu scrieti cu alt scris? NU, nu lucrez pentru uCoz.

Atacul hacker e atac hacker, iar site-urile lucreaza acum bine.

Andr3
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 44 | 9:40 PM
nu ma pot conecta pe site-ul meu dar pe altul da va rog ajutor www.musi-clips.ucoz.ro
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 45 | 10:25 PM
Quote (Andr3)
nu ma pot conecta pe site-ul meu dar pe altul da va rog ajutor www.musi-clips.ucoz.ro

Andr3, mai are cineva acces la website-ul tau? sau mai exact... mai cunoste cineva intrebarea secreta?
Comunitatea uCoz » Informaţii generale » Anunţuri » Site-ul nu functioneaza
Căutare: