• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Import produse in magazin online
Import produse in magazin online
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:47 PM
Salut.

Doresc sa import din magazin shopmania in magazin ucoz. Din shomania se poate exporta doar fisier txt si excel. Ce trebuie sa fac, cum trebuie procedat sa pot importa fisierul cu produse in magazin ucoz?

Iar, in panoul magazin ucoz a mai aparut la import produse un buton pe care scrie 1C. Pentru ce este acest buton?

Va multumesc.
Material modificat de Mag-Total - Miercuri, 19/10/2016, 8:26 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 10:13 PM
Importul produselor se poate face prin intermediul .xls sau .yml. 1C este un software des utilizat de către companiile din Rusia. Pentru import, click pe XLS -> Mergeţi la Configuratorul de procesare a listelor de preţuri (http://screencast.com/t/4s2nwn3aXP) -> iar aici trebuie încărcată lista de produse.
Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:36 PM
Buna Felicia,
Am incercat sa fac ceea ce mi-ai spus dar este tare greu pentru cei necunoscatori.
Cand am dat sa incarc fisierul cu produse mi-a aparut urmatorul mesaj "Atenţie
Specificaţi calea amplasării listei de preţ în format Microsoft Excel de pe calculatorul dvs." iar cu mesajul asta m-a blocat de tot.
Ce trebuie sa fac mai departe?

Multumesc
Material modificat de Mag-Total - Luni, 24/10/2016, 6:36 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 2:43 PM
http://screencast.com/t/8LqDVbcxDj - dacă întâmpini probleme, anunță-mă!
Opțiunea Actualizare rapidă a preţurilor şi sortimentului de produse se folosește atunci când ai deja creată configurația și ai actualizat fișierul .xls

Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 11:46 AM
Felicia, am facut ceea ce mi-ai prezentat in filmulet dar, la mine cand se incarca fisierul nu arata ca la tine, ca un tabel cu mai multe coloane/campuri
Am facut si un filmulet.
http://www.screencast.com/users/MagTotal/folders/eMixt/media/9c0eb589-cb4f-4143-b8db-e07c10931a52
Multumesc.
Material modificat de Mag-Total - Joi, 27/10/2016, 4:50 PM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 6 | 7:14 PM
Mag-Total, îmi poți trimite fișierul? La teste nu s-a putut identifica problema și să încercăm cu același fișier pe care-l ai tu. Trimite-l, te rog, pe adresa felicia@ucoz.net
Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 7:35 PM
Felicia, am trimis fisierul.

Multumesc.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 10:43 PM
Încearcă să muți rândul cu ID produs după Cuvinte cheie și asigură-te că fișierul nu e Read only.
Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 1:40 PM
MULTUMESC Felicia!
Pana la urma cu ajutorul tau am reusit. Fisierul a fost dupa cum mi-ai atras atentia, read-only!

Multumesc!
Material modificat de Mag-Total - Vineri, 28/10/2016, 3:47 PM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Import produse in magazin online
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: