• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Probleme la inregistrare cu adresele de mail yahoo
Probleme la inregistrare cu adresele de mail yahoo
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:28 AM
Salut.
Detin magazinul www.aparatul-auditiv.ro si am primit pe adresa de mail reclamatii din partea clientilor ca nu se pot inregistra/crea cont, ca nu primesc pe mail link-ul pentru finalizarea procesului de de inregistrare sau ca nu primesc pe mail o confirmare a comenzii facute.
Am incercat sa creez cateva conturi si sa simulez cateva comenzi si in mare parte au dreptate!
Concluzia:
Cei care la inregistrare, comenzi folosesc adrese de mail pe yahoo intampina aceasta problema.
Cei ce folosesc adrese de mail pe gmail nu intampina aceasta problema.
Intrebare: Ce este de facut ca, cei cu adrese de mail pe yahoo sa nu mai aiba aceste probleme. Daca aceasta problema este din partea scriptului de magazin sau .....?

Va multumesc.
Material modificat de Mag-Total - Luni, 19/09/2016, 10:46 AM
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 8:46 PM
Mag-Total, când este vorba de Yahoo, într-adevăr, apar astfel de probleme și, din păcate, tot ce se poate face este să se contacteze echipa de suport a Yahoo pentru a li se semnala acest lucru și pentru a remedia situația...
În ceea ce privește link-ul de confirmare, se poate solicita retransmiterea sa la adresa http://guid.uid.me/register

Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:58 PM
Felicia,
Concluzionand, inteleg ca nu este de la ucoz ci de la yahoo, da?!
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 10:00 PM
Mag-Total, corect.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Probleme la inregistrare cu adresele de mail yahoo
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: