• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Reda sablonul initial (Redarea sablonului intial si copia de rezerva)
Reda sablonul initial
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 4:13 PM
Am cumparat un templeate (intitulat NOU) + instalare pentru magazinul meu. Inainte de a fi instalat (a fost instalat) cel nou am facut o copie de rezerva la cel vechi (intitulat VECHI).
Dupa instalarea celui nou, la edatarea sablonului in sectiunile globale daca dau click pe "Reda sablonul initial" care se recofigureaza? Cel NOU sau cel VECHI?

Multumesc
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 7:07 PM
Mag-Total, se redă şablonul iniţial de la uCoz (cel care a fost ales la înregistrarea site-ului/ultimul şablon standard uCoz folosit).
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 7:35 PM
Pai....ultimul sablon folosit este cel cumparat, si este instalat si acum. Cel care a fost la inregistrarea site-ului este cel inlocuit si a fost trecut in copia de rezerva.
Deci, acum cu cel nou instalat daca dau click pe "Reda sablonul initial" se reconfigureaza....care?
Aceasta intrebare are scopul sa stiu daca, gresesc la editarea sablonului nou pot reveni asupra lui prin "Reda sablonul initial"
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 7:39 PM
Citat Mag-Total ()
ultimul sablon folosit este cel cumparat

Cel cumpărat nu face parte din lista şabloanelor standard.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 7:46 PM
Mag-Total, indata ce ai instalat template-ul http://forum.ucoz.ro/forum/4-1408-1 , trebu sa-l salvezi.


dupa o sa fie cum vrei tu.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 8:02 PM
SCuze am gresit, mai sus, Adauga la setul de design
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 10:32 AM
Am incercat sa fac la fel asa cum mi-a aratat Muşatinu dar.....
in primul rand la mine nu apare codul sablonului, templeate-ului (nu apare nimic este gol, alb, etc.) asa cum se poate vedea la Muşatinu. De aceea degeaba dau click pe "Asaugati la setul de design" ca nu se intampla nimic.
Material modificat de Mag-Total - Sâmbătă, 25/10/2014, 10:55 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 10:36 AM
Mag-Total, pai atunci cum l-ai instalat?
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 11:06 AM
Nu l-am instalat eu
L-am cumpart impreuna cu serviciul de instalare
L-au instalat ei...administratorii rusi, ucrainieni, ce-or mai fi ei...

Adăugat (25/10/2014, 10:06 AM)
---------------------------------------------
Avand inca 2 magazine pe uCoz ce functioneaza pe templeat-urile puse la dispozitie de sistem am observat ca nici acolo nu exista codul sablonului.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 10 | 11:35 AM
am trimis problema la admin. Asteptam....
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 11 | 12:53 PM
Mag-Total, link site-urile de care zici.
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 7:45 PM
Site-ul cu templeat-ul cumparat si instalat de catre administratori: http://www.magtotal.ro/
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 13 | 0:33 AM
Mag-Total, se restaurează Șablonul inițial, cel care era activ înainte de instalarea noului Template de către echipa uCoz (Design-ul 531). Dacă vrei să eviți anumite surprize și vrei să îți păstrezi Șablonul curent, sfatul este să faci un nou Backup, care să conțină ultimul template instalat.

Pentru a vedea spațiile goale de care spuneai, încarcă te rugăm un screenshot (captura de ecran aici) din Panoul de Control, de la secțiunea respectivă.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 1:26 AM
Ok.
Am pus doar adresa pozei deoarece nu o pot incarca aici. Sunt avertizat ca....Au fost depistate coduri BB interzise ([URL] sau [IMG]).

http://magtotal.ro/constructor_sablon_panoul_de_control_magtotal.ro.jpeg
Material modificat de Mag-Total - Duminică, 26/10/2014, 1:27 AM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 15 | 1:51 PM
Mag-Total, ceea ce pui în constructor se vede doar în momentul instalării. După instalare va rămâne gol.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Reda sablonul initial (Redarea sablonului intial si copia de rezerva)
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: