• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Schimbare templeat magazin (Schimbare templeat magazin si salvare de informatii)
Schimbare templeat magazin
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:53 PM
Doresc sa achizitionez pentru magazinul online un templeate + serviciul de instalare. Am inteles ca in momentul in care se face inlocuirea celui vechi cu cel nou se pierd anumite informatii din site. Ca acest lucru sa nu se intample am inteles trebuie sa fac anumite salvari de informatii.
Cine se pricepe, il rog sa-mi spuna cam ce trebuie sa fac....

Multumesc
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 2 | 5:28 PM
Poți face o copie de rezervă a proiectului -> Panoul de Control -> Unelte -> Proiect de rezervă. Aceasta nu conține însă setările modulelor şi şabloanele (şabloane de rezervă), informaţiile din modulul "Statistici" sau mesajele private ale utilizatorilor site-ului.
Good things come to those who wait!
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:31 PM
Multumesc pentru raspuns,
dar intrebarea se referea si la faputul daca se pierd sau nu informatii de ex: descrierea produsului, poze, paginile din modului "director de articole", cele de la ëditor de pagini", etc.
Multumesc.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 4 | 6:48 PM
Dacă achiziționezi și serviciul de instalare atunci nu, conținutul site-ului nu se modifică cu nimic.
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Schimbare templeat magazin (Schimbare templeat magazin si salvare de informatii)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: