• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Creare de formulare e-mail
Creare de formulare e-mail
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 1 | 11:35 PM
1. Panoul de Control -> Formulare de E-mail ->Administrarea formularelor pentru mail



2. Apăsați butonul "Creare formular nou pentru mail"



3. Completaţi câmpurile. Puteţi trimite unul pe e-mail pentru a primi scrisori de la utilizatorii site-ului sau mai multe. Apoi, daţi click pe Creare formular



4. Aveţi posibilitatea să ajustaţi câmpurile din formularul de e-mail după cum doriţi (editaţi câmpurile existente, să creaţi câmpuri noi, schimba ordinea lor, să le marcați necesare sau nu), prin intermediul "Constructor de Câmp."







5. După ce aţi ajustat câmpurile pe care trebuie să "Rebuild form template. "


De asemenea, aveţi posibilitatea să particularizaţi şablonul formularului de e-mail creat, după preferințe.



6. Dacă nu aţi şters pagina implicită Contactati-ne din Editorul de Pagină (Panoul de control -> Editorul de Pagini -> Administrarea Paginilor), atunci aceasta va apărea în meniu, în mod automat. În caz contrar, copiaţi codul creat de formularul E-mail (de exemplu, $ MFORM_1 $)​​ și mergeţi la editorul de pagini -> Administrarea paginilor ->Adaugă pagină nouă şi inseraţi acest cod.

Tutorial realizat de Ucoz.com

bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 0:35 AM
Nu e nevoie sa ai acount premium ca sa mearga ?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 1:41 AM
Din cate stiu eu nu, cel putin pe site`ul meu merge dar e facut din 2008 si am acces la mai multe.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 10:34 AM
bogdannn96, Nu este nevoie activarea pachetului advanced pentru a functiona
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 5 | 6:10 PM
Multumes pentru informatie , dar serviciul nu functioneaza gratuit (am verificat)
Plata pentru acest serviciu este de $0.99 / luna

aldehidra
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 2:08 AM
e gratis n00b

$MFORM_1$
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 7 | 8:54 PM
aldehidra, si cine o zis ca ii pe bani ?:) si fara jigniri , respecta si vei fi respectat happy
iustin2009
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 7:16 AM
Salutari! o intrebare scurta, ca pt inceput de an: se poate modifica acel "Salut" din formularele de email? (e la inceputul email-ului) Merci si UN AN NOU FERICIT! holiday
Material modificat de iustin2009 - Marţi, 03/01/2012, 7:18 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 9 | 2:22 PM
iustin2009, mm nu
gauraru
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 9:29 PM
mersi mult am reusit
dar nu reusesc sa modific data pe site
ms
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 11 | 9:48 PM
gauraru, pentru aceasta problema te rog sa creezi alt topic.
gauraru
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 8:33 PM
sa inteleg ca trebuie sa schimb imaginea de fond ???
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 13 | 8:53 PM
gauraru, creeaza un topic nou aici
gauraru
Postări: 15
Reputație: 0
Mesaj # 14 | 10:26 PM
am creat va mutumesc
as dorii sa stiu cum pot sa primesc facturi pe mail fara sa se logheze ma refer mai mult la cei de la enel,radet si gdf suez pentru efectuarea platilor
sa pot trimite OP-urile cu plata efectuata
ms
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 15 | 5:04 PM
gauraru, explică te rog, mai detaliat ce ai nevoie, pentru a putea primi un răspuns prompt!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Creare de formulare e-mail
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: