• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Nu mai functioneaza formularul !
Nu mai functioneaza formularul !
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 1 | 12:17 PM
Am 2 formulare pe site : unul pentru cerere filme si latul pentru raportare si am observat recent ca numai functioneaza. Care ar putea fi cauza ?
Site-ul este : http://www.filmeonline-hd.tk/


ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 12:49 PM
Crazyness, si un link la aceste formulare?
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 3 | 3:02 PM
Muşatinu, sus in meniu am cere un film ,daca duci mouse-ul pe link apare formularul. Dupa, daca intri pe pagina unui film sub film apare un buton pe care scrie lipseset filmul,celalalt formular.

Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 5:03 PM
Crazyness, am testat ambele formulare şi acestea funcţionează în mod normal. Verifică-ţi contul de e-mail, să vezi dacă ai primit mesajele wink
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 5:18 PM
ele vin cu intarziere, dar vin.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 6 | 3:37 PM
Cel cu cererea filmului merge ,dar celalalt nu.

Adăugat (30/06/2014, 2:37 PM)
---------------------------------------------
Niciun raspuns nimic ? happy



ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 7 | 4:12 PM
Crazyness, e facut prin script, cel mai probabil scriptu e defect. Daca pui formularu direct, ar trebui sa functioneze.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 8 | 10:30 PM
Muşatinu, problema este ca a mers si acum n umai merge.Nu am facut modificari,nimic.

kello
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 5:12 PM
salutare si eu la fel am probleme cu formularull de contact
este cel care a venit cu blogul nu i-am facut nici o modificare...de 3 zile am trimis si mi sau trimis mailuri din formularul de contact,insa nu am primit nimic
ce se poate face?
siteul este http://crosetute.ucoz.ro/
Multumesc

Adăugat (21/07/2014, 4:12 PM)
---------------------------------------------
mda vad ca nimeni nu mai raspunde

Material modificat de kello - Joi, 17/07/2014, 12:06 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 10 | 5:31 PM
kello, care este numele serviciului tău de e-mail? Ai verificat şi folderul Spam/Junk?
kello
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 6:06 PM
Citat bigblog ()
kello, care este numele serviciului tău de e-mail? Ai verificat şi folderul Spam/Junk?


da am verificat totul si nici in ziua de azi nu am primit mesajele trimise de pe blog...folosesc yahoo...sau la ce nume te referi?
ps: cel de la tn am primit acum odata cu anuntul ca a fost postat un comentariu aici
Material modificat de kello - Luni, 21/07/2014, 6:07 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 12 | 6:14 PM
Citat kello ()
cel de la tn am primit acum

Mda... Uitasem să menţionez smile Asta înseamnă că formularul funcţionează corespunzător. Eu am testat forma de pe această pagină. Ar trebui să funcţioneze.
Citat kello ()
sau la ce nume te referi

La asta m-am referit smile
kello
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 6:16 PM
Citat bigblog ()
Mda... Uitasem să menţionez smile Asta înseamnă că formularul funcţionează corespunzător. Eu am testat forma de pe această pagină. Ar trebui să funcţioneze.


si eu la fel am testat si am pus si pe altcineva sa trimita test si nimic,am testat si azi iar...si nimic iarasi sad cry
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 14 | 10:04 PM
kello, ai incercat sa probezi si cu alte adrese de e-mail (ex: Gmail)? Daca nu, recomandat este sa incerci sa vezi daca situatia e aceeasi.
Totusi, formularul de contact functioneaza corect, deci am putea trage concluzia ca problema e la Yahoo mail - asta inseamna ca ar trebui sa iei legatura cu Asistenta Tehnica de la ei, pentru a le semnala situatia.

Good things come to those who wait!
kello
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 11:25 PM
si cum pot schimba adresa de mail de la blog? ca nu am gasit inca optiunea asta?
am sa mai incerc sa trimit un mail cu adresa de gmail si daca functioneaza inseamna ca e de la yahoo...oricum multumesc pt ajutor...si am sa mai revin daca mai am probleme...o seara buna

Adăugat (21/07/2014, 10:25 PM)
---------------------------------------------

Citat Felicia ()
kello, ai incercat sa probezi si cu alte adrese de e-mail (ex: Gmail)? Daca nu, recomandat este sa incerci sa vezi daca situatia e aceeasi.


da ...se pare ca de vina e yahoo...am incercat de pe gmail si in cateva min a venit mesajul...inca o data multumesc
si voi lua leg cu cei de la yahoo sa rezolve problema
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Formularele de e-mail » Nu mai functioneaza formularul !
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: