• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Albumele Foto » Script pentru pargina urmatoare si pagina anterioara
Script pentru pargina urmatoare si pagina anterioara
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 1 | 12:16 PM
Salut, ma poate ajuta cineva cu un script care sa genereze aresa url a precedentei intrari si a urmatoarei intrari?

Adăugat (05/10/2013, 1:29 PM)
---------------------------------------------
Stiu de codurile
Cod
$NEAR_PHOTOS$ si $OTHER_PHOTOS$
dar as vrea linkurile(urmatoarea/precedenta intrare) seprata ca apoi sa le introduc in alt cod.

Material modificat de TheGame - Luni, 07/10/2013, 12:16 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 1:13 PM
TheGame, trebuie să utilizezi modulul "Jocuri online" ("Online games"), unde vei merge în:

Panoul de Control -> Administrare design -> Jocuri Online -> Pagina cu textul integral de intrare și comentariile sale.

Aici poți să utilizezi
Cod
$NEXT_ENTRY_URL$
și
Cod
$PREVIOUS_ENTRY_URL$


pe care poți să le utilizezi înainte sau după
Cod
$MESSAGE$
sau
Cod
$BRIEF$

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 3 | 1:53 PM
Raver, ce sa fac cu modulul "Jocuri online"? Am peste 1500 de intrari in modul "Albume Foto" iar cei care l-au creat nu s-au gandit sa adauge 2 coduri care sa ofere adresa intrarii precedente si adresa intrarii urmatoare dar sa anuleze page selector la /photo le-a venit in minte.

Eu am nevoie de un script care sa imi genereze adresa url a intrarii anterioare si a intrararii urmatoare ca apoi sa le utilizez in alte coduri.

Sigur se poate pentru ca ucoz ofera codurile
Cod
$OTHER_PHOTOS$ si $NEAR_PHOTOS$
care genereaza linkuri catre intrarile precedente si anterioare din aceasi categorie iar eu am toate intrarile in aceasi categorie.

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Albumele Foto » Script pentru pargina urmatoare si pagina anterioara
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: