• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Sondaj cu plobleme
Sondaj cu plobleme
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:29 PM
Creez un nou sondaj dar nu vreau sa-mi apara pe prima pagina ci pe o pagina creata de mine , am incercat sa copiez acel cod de la sondajul principal si sa schimb cu ce-mi arata la sondajul nou ( acel $POLL_3$ ) l-am adaugat in Administrarea Paginilor >> Modifica Informatiile si tot degeaba .

Unde am gresit , sau ce ar trebui sa fac ??
Joker6185
Postări: 145
Reputație: 3
Mesaj # 2 | 11:35 PM
pai tu adauga acel cod in pagina pe care ai creato si in locul unde vrei sa apara si nu are cum sa nu mearga
http://CMovies.net Priveşte filme online CMovies
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 2:21 PM
AdryanAdy, nu este posibil să creezi un Poll (Sondaj) într-o pagina ci în Design și (Primul container sau în partea inferioară (footer)).

Pentru a face asta, trebuie să:

1. Creezi un nou Bloc, prin intermediul Constructorului (Te duci în Pagina principala -> Constructor (activare))-> Adăugare secțiune nouă)
2. Apeși butonul asta: http://s52.ucoz.net/.s/img/icon/btn-modify.png, după care mergi la Site Elements -> Sondaje -> Salvare
3. După, mergi în Panoul de Control-> Administrarea Design-ului –> Personalizaţi design-ul –> Secţiuni globale –> Primul recipient.

Trebuie să identificăm cum este afișat Sondajul. De obicei, maniera acestuia este:

Cod
<!-- <block4635> -->
<?if($POLL$)?>
<h2><!-- <bt> -->Block title<!-- </bt> --> :</h2><br>
<!-- <bc> -->$POLL$<!-- </bc> -->
<?endif?>
<!-- </block4635> -->


aici avem:
Cod
<?if($POLL$)?>
și
Cod
<?endif?>


După
Cod
<?if($POLL$)?>
trebuie să adăugaăm
Cod
<?if($PAGE_ID$="page2")?>
.
După/Înaintea lui
Cod
<?endif?>
trebuie să adăugăm
Cod
<?endif?>
.

Codul Final:

Cod
<?if($PAGE_ID$="page2")?><?if($POLL$)?>
<h2><!-- <bt> -->Block title<!-- </bt> --> :</h2><br>
<!-- <bc> -->$POLL$<!-- </bc> -->
<?endif?><?endif?>


Unde "2" – este ID-ul paginii. Dacă /index/0-120 –> ID 120

Aceste instrucțiuni sunt pentru o pagină specială, adică este afișat doar pe o singură pagină.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Utilizatorii site-ului » Sondaj cu plobleme
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: