• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » fisiere sursa
fisiere sursa
Cinderella
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 4:21 PM
Am cumparat un domeniu si doresc sa transfer toate datele de pe site-ul ucoz pe serverul celor de la care am cumparat domeniul. Ei mi-au spus sa cer fisierele sursa. Chiar nu ma pricep. Are cineva vreo idee cum sa procedez? Multumesc.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 5:03 PM
Cinderella, ati cumparat domeniu sau host? deci pentru domeniu http://forum.ucoz.ro/forum/5-821-1 si nu e nevoie de niciun fisier.

daca e vorba de host, atunci faceti back-up, insa nu vad sensu la asa ceva.

Cinderella
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:17 PM
Am cumparat domeniu care include si hostingul. Iar firma de hosting imi spunea sa obtin fisierele sursa, ca sa pot transfera datele de pe site-ul ucoz pe noul domeniu, la ei pe server. Eu nu ma pricep deloc. sad

Multumesc pt raspuns.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 7:19 PM
Cinderella, lasa hostu, nu ai nevoie de el, iti trebu doar domenu si-l atasezi ca in tutorialul de sus + la asta ucoz nu permite hostarea platformei doar a paginii werb, astfel pierzi acea platforma CMS pentru care ai ales uCoz smile
Cinderella
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 4:11 PM
Da, acum am priceput, multumesc. Dar nu gasesc nicicum de unde sa schimb serverele DNS, pt ca imi apar cele de la firma de hosting. sad AI idee, te rog?

Adăugat (28/02/2012, 2:11 PM)
---------------------------------------------
Plizzz, cineva?? Multumesccccc!

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 6 | 5:11 PM
Cinderella, pentru a schimba DNS trebuie sa ii contactezi pe cei de unde ti-ai luat domeniul.
Cinderella
Postări: 8
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 6:43 PM
Multumesc mult. Le-am scris deja si au si facut asta. Au zis ca dureaza modificarea pana-n 24 de ore.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » fisiere sursa
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: