• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » site cu download
site cu download
dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:04 AM
salut deci am facut site cu ucoz si am o categorie downloads.Cum pot sa pune filme jocuri etc sa sa se poata downloada?
dumi
Postări: 145
Reputație: 1
Mesaj # 2 | 12:06 PM
dracusoruhabibi, cauta pe forum si vei gasi o groazza de discutii pe tema asta
sall

Adăugat (07/02/2012, 11:06 AM)
---------------------------------------------
dracusoruhabibi, IMPORTANTvezi ca o sa te chinui iti faci sait filme,jocuri download
incalci termenii ucoz si-ti blocheaza cont ( e doar un sfat -tu poti sa faci daca vrei,,,piraterie)
sall

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 3 | 10:02 PM
dracusoruhabibi, cand adaugi un material in spatiul "Textul complet al intrării:" pui descrierea jocului o imagine si link-ul de unde poate fi descarcat. Aceasta este doar o varianta de adaugare a unui material :), fiecare are stilul lui de a adauga un material.
dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 7:00 AM
nu vad sa scrie aja.... unde sa ma uit
edit: cum fac mai exact o categorie corecta de download sau de video de pe youtube cu tutoriale?
Material modificat de dracusoruhabibi - Vineri, 10/02/2012, 7:09 AM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 5 | 10:41 PM
Quote (dracusoruhabibi)
nu vad sa scrie aja.... unde sa ma uit


In modul care il foloseste gasesti "[ Adaugă o intrare nouă ]".

Quote (dracusoruhabibi)
edit: cum fac mai exact o categorie corecta de download sau de video de pe youtube cu tutoriale?


Instalez un modul la alegere ( Catalogul de fisiere, Catalog de articole), iar pentru a pune un video pe site folosesti tag-urile:

Code
[video]link video[/video]

dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 0:40 AM
bun dar cum fac ca de exp sa fac si eu cv http://lkclan.ucoz.com/load/2
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 7 | 0:49 AM
dracusoruhabibi, iti instalezi Catalogul de fisiere, iti modifici aspectul materialului, daca nu iti place cel standard, si incepi sa adaugi materiale.
dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 1:02 AM
aia e problema ca nu stiu cum sa adaug materialele cum trebuie sa fac.... pfff stiu sunt tare greu de cap
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 9 | 1:06 AM
dracusoruhabibi, fiecare adauga cum vrea un material. Eu incerc sa iti explic pe scurt.

Intri pe site-ul tau, la modulu catalog de fisiere, gasesti "[ Adaugă o intrare nouă ]" si ti se va deschide o pagina in care trebuie sa completezi spatile acelea, selectezi categoria, pui titlul materialului, la "Scurtă descriere:" pui o descriere scurta, iar la "Textul complet al intrării:" pui toata descrierea materialului si link-ul de descarcare.

Acesta este cel mai simplu mod de a adauga un material.

dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 11:50 AM
imi face sectiune noua care se numeste categoriile sectiuni si imi apare acol o categorie downloads pe care am creato. am facut bine:D?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 11 | 3:32 PM
dracusoruhabibi, link site. Unde ai creeat acele sectiuni?
dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 3:27 PM
uite link http://dracusoruhabibi.ucoz.ro/ dar nu mio ramas salvataX(
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 13 | 11:11 PM
dracusoruhabibi, pai dai Salvare dupa ce creezi sectiunile.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » site cu download
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: