• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Design Guestbook
Design Guestbook
YellowFlash
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:15 PM
Am stricat designul paginii GB...am modificat ceva chestii dupa care nu prea a mai functionat pagina si am dat Restore Default Template.
Problema e ca dupa asta pagina nu mai arata cum arata prima data, asa arata pagina acum http://cpo.ucoz.com/gb/ daca dati pe pagina principala veti vedea cum arata restul site-ului. Se poate repara automat chestia asta sau trebuie sa copiez designul de la alta pagina manual?

Si inca o intrebare despre alt topic: Se poate configura modulul Site News astfel incat atunci cand este adaugat un entry nou sa fie trimis un e-mail tuturor userilor inregistrati pe site?
Material modificat de YellowFlash - Sâmbătă, 24/12/2011, 8:16 PM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 9:15 PM
YellowFlash, unde anume ai dat restore?


Da se poate prin PHP. Costul pachetului PHP il vedeti in Control Panel

YellowFlash
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:20 PM
La 'Page with entries'
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 9:24 PM
YellowFlash, straniu....
Tine
Code

<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">

<title>$MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>
<?$META_DESCRIPTION$?>
<link type="text/css" rel="StyleSheet" href="/.s/src/css/331.css" />
</head>

<body style="background:#000000; margin:0px; padding:0px;">
$ADMIN_BAR$

$GLOBAL_AHEADER$

<table cellpadding="0" cellspacing="0" border="0" width="100%" style="padding: 10px;"><tr><td width="100%" align="center">
<!-- <middle> -->
<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
<tr>
<td valign="top" width="200">
$GLOBAL_CLEFTER$
</td>

<td valign="top" style="padding:0px 10px 0px 10px;">
<table border="0" cellpadding="5" cellspacing="0" width="100%"><tr><td style="background:#000000;"><!-- <body> --><table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%">
<tr>
<td width="80%"><a href="$HOME_PAGE_LINK$"><!--<s5176>-->Main<!--</s>--></a> » <!--<s3197>-->Guestbook<!--</s>--></td>
<td align="right" style="white-space: nowrap;">[ <?if($SIGN_LINK$)?><a href="$SIGN_LINK$"><!--<s5205>-->New entry<!--</s>--></a><?endif?> <?if($READ_LINK$)?><a href="$READ_LINK$"><!--<s5206>-->View entries<!--</s>--></a><?endif?> ]</td>
</tr>
</table><hr />
$BODY$<!-- </body> --></td></tr></table>
</td>

<td valign="top" width="200">
$GLOBAL_DRIGHTER$
</td>
</tr>
</table>
<!-- </middle> -->

</td></tr></table>

$GLOBAL_BFOOTER$

</body>

</html>



Craciun Fericit

YellowFlash
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:31 PM
Aceeasi chestie...las ca o sa incerc zilele urmatoare sa copiez designul de la alta pagina ca atata html stiu si daca nu reusesc mai postez.
Mersi de ajutor si Sarbatori Fericite si voua!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Design Guestbook
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: