• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Contorizator intrari VIDEO
Contorizator intrari VIDEO
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 1 | 10:58 PM
Salut!

Contorizatorul pentru intrarile din modulul video nu functioneaza cum ar trebui!

Puteti rezolva aceasta problema?

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 11:00 PM
sorynik, dar mai detaliat?
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 3 | 3:12 PM
Ştiu că am vizualizari la clipurile vde pe site... insa nu apare cate vizualizari are intrarea!
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 4 | 3:20 PM
Site?
sorynik
Postări: 146
Reputație: -1
Mesaj # 5 | 1:44 AM
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 6 | 12:18 PM
Sa stii ca de la un timp am observat si eu problema asta, nu se contorizeaza bine vizualizarile la modulul Video smile si la mine ori nu se contorizeaza deloc ori se contorizeaza prost, in schimb.. la Directorul de Articole din o vizita se face 10 biggrin o sa anuntam problema sa vedem cum se rezolva...
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 7 | 3:10 PM
Am transmis mai departe eroarea către dezvoltatori.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 8 | 3:38 PM
Remus, sorynik, pentru modulul Video, diferentele la contor apar in cazul Vizitatorilor, deoarece functia este destinata doar pentru utilizatorii inregistrati. In cazul in care ati sesizat diferente pentru alte grupuri de utilizatori, va rog sa specificati acest lucru.

Remus,
Citat Remus ()
la Directorul de Articole din o vizita se face 10

Esti sigur ca diferentele sunt atat de mari? La actualizarea paginii exista posibilitatea sa apara o marja de eroare de +/- o vizualizare.

Good things come to those who wait!
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 9 | 5:43 PM
Felicia, daca o sa te uiti pe http://www.justformusic.ro/publ nu am sub 6 vizualizari, la nici un articol, toate incep de la 6 in sus pana la 38, ceea ce dupa parerea mea e cam imposibil biggrin cand adaugam un articol dupa ce il adaugam dadeam sa vizualizez pagina si mi se punea 8 vizite, insa astazi am facut un test impreuna cu bigblog si aceasta problema a disparut. Acum modulul functioneaza corespunzator.

Scuza-ma ca intreb dar tot nu am inteles treaba cu video, de ce la viziatatori nu se inregistreaza vizitele ? am observat si eu acum ca la cei inregistrati merge, dar nu inteleg de ce nu si la vizitatori pentru ca asa ar fi normal.

Ce am mai observat in schimb este altceva...
Pe prima pagina am un informer cu ultimii artisti si evenimente, am observat ca materialele care apar in acel informer strang vizite fara a fi accesate link-urile din el, se adauga vizite uneori doar pe expuneri. Asta asa ar trebui sa fie sau e o eroare pentru ca nu stiu exact? biggrin

Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 10 | 12:39 PM
Citat Remus ()
de ce la viziatatori nu se inregistreaza vizitele ?

acesta este modul de functionare al modulului Video, cel putin momentan: nu ia in considerare vizualizarile efectuate de catre vizitatori. Sugestii cu privire la acest aspect au existat si anterior – acestea au fost deja transmise catre dezvoltatori, insa in momentul de fata nu se poate spune exact cand si daca va fi implementat.

In ceea ce priveste Directorul de Articole - imediat ce voi avea mai multe informatii, voi reveni cu un raspuns.

Good things come to those who wait!
CreareWebsite
Postări: 910
Reputație: 4
Mesaj # 11 | 7:02 PM
Felicia, ar fi bine sa se rezolve cat mai repede .... e aiurea sa ia in considerare doar utilizatorii ...
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 12 | 7:37 PM
E chiar mai mult decat aiurea, prefer sa scot vizitele si sa nu mai apara deloc decat sa se contorizeze asa smile si chiar asta voi face, nu stiu cine a gandit chestia asta sa o faca asa, dar tot modulul video a fost gandit dupa parerea mea cam prost.. are o parte buna, dar sunt si multe parti care nu le ofera desi ar trebui.
Material modificat de Remus - Sâmbătă, 06/09/2014, 7:40 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 13 | 1:55 AM
CreareWebsite, Remus, principiul de funcţionare al contorizatorului din modulul Video este acelaşi de când a fost implementat acest modul. Totuşi, anul 2014 este în continuare un an bogat în update-uri, bugfix-uri şi îmbunătăţiri ale platformei uCoz și nu se știe ce noutăți mai apar în continuare smile Urmăriţi toate ştirile pe blog.
Felicia
Postări: 1326
Reputație: 55
Mesaj # 14 | 9:09 PM
Remus, in urma verificarilor efectuate asupra Directorului de Articole, nu s-a putut confirma sursa situatiei semnalate. Cu toate acestea, a fost transmisa deja dezvoltatorilor pentru o investigatie mai amanuntita.
Good things come to those who wait!
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » Contorizator intrari VIDEO
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: