• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » File Catalog » Module settings (nelamurire) (Cum adaug link nou?)
File Catalog » Module settings (nelamurire)
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 6:50 PM
poate cineva sa imi spuna daca se poate (si cum?) adauga un link nou "Link for archive downloading from another server" in module settings, in cazul meu am nevoie in File Catalog adica aici:


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 7:07 PM
Chibo, mmm unde sa adaugi link nou?? in articol? pai poti folosi oricare.. bine incearca penultima
bogdannn96
Postări: 229
Reputație: 2
Mesaj # 3 | 7:41 PM
Chibo, daca tu te referi cum sa-l activezi , pe site-ul tau este activat
Dar daca vrei sa adaugi "Link for archive downloading from another server" la un articol trebuie sa adaugi link-ul cand creezi/editezi articolul

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 4 | 8:03 PM
ca sa fie mai simplu de explicat vreau sa adaug la site ceva de genul acesta ca pe vitan

am vazut ca pentru a face acest lucru modifici HTML la partea de "full text and it's comments"

Adăugat (06/10/2011, 6:48 PM)
---------------------------------------------
da dar este doar unul .
eu am nevoie de 5-6 in pagina de add acolo unde zici:)
se poate asa ceva ?

Adăugat (06/10/2011, 6:53 PM)
---------------------------------------------
uite eu le am puse asa si functioneaza perfect

dar exista totusi o problema pentru asta trebuie sa adaug un cod de fiecare data in "Add new entry" ca sa mearga la fel (ca aspect) toate melodiile adaugate si in plus jos la Downloads: 0 forever:))

Adăugat (06/10/2011, 7:03 PM)
---------------------------------------------

Code
<?if($FILE_URL$ || $RFILE_URL$ || $SCREEN_URL$)?>[ <?if($FILE_URL$)?><a href="$FILE_URL$"><!--<s5223>-->Descarcă de pe server<!--</s>--></a> ($FILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($RFILE_URL$)?> · <a href="$RFILE_URL$" target="_blank"><!--<s5224>-->Descarcă de pe sursă<!--</s>--></a> ($RFILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($SCREEN_URL$)?> · <a href="$SCREEN_URL$" target="_blank"><!--<s5187>-->Captură ecran<!--</s>--></a><?endif?> ]<?endif?>

Cum fac sa am 6 butoane "descarca de pe sursa" ca acesta fiecare cu linkul lui?:)) si linkurile pentru fiecare buton sa le pot adauga din partea de "Add new entry". Se poate?:)

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Material modificat de Chibo - Joi, 06/10/2011, 7:56 PM
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 8:45 PM
Daca ai nevoie in File Catalog foloseste Câmpurile personalizate 1,2,3,4 si 5 , iar la 6 mai modifici tu ceva.
Adica $OTHER1$ , $OTHER2$ , $OTHER3$ , $OTHER4$ , $OTHER5$ si pentru 6 ai putea folosi $AUTHOR_SITE$ sa zicem .

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 6 | 6:35 PM
mai pe larg putin whisper te rog, ca nu am inteles exact adica acel $FILE_URL$sa il inlocuiesc cu other?:)
daca imi fac 5 este perfect chiar si ....3 ajung

Adăugat (06/10/2011, 9:26 PM)
---------------------------------------------
cat mai pe larg poti ca la tine e jucarie dar la Chibo e......hard:))

Adăugat (07/10/2011, 4:18 PM)
---------------------------------------------
tot nu stiu cum sa incep si de unde:(((
nu dau pe acolo de nici un camp personalizat nik:(, stiu ca erau undeva custom fields dar........le mai gaseste politia:)))
offff chestia asta cu formatul pentru pagina de adaugare muzica ma tine pe loc si disper:)))

Adăugat (07/10/2011, 4:27 PM)
---------------------------------------------
Mda si am aflat si raspunsul care e super multumitor pentru mine:(((((, raspunsul suna cam asa :

Custom fields may be enabled in the following modules:

Site News 5 Custom fields
Site Catalog 5 Custom fields
Ad Board 5 Custom fields
Blog 5 Custom fields
Photo Albums 5 Custom fields
Online games 5 Custom fields

si in FILE CATALOG care la mine e "DESCARCA MUZICA" pot adauga din canci fielduri:(((, deci sa moara bibi am un "bulan" extraordinar:)) cu situ asta.
Alta solutie in afara de asta nu este nu?

Adăugat (07/10/2011, 5:35 PM)
---------------------------------------------
am rezolvat :P

Code
<?if($FILE_URL$ || $RFILE_URL$ || $SCREEN_URL$)?>[ <?if($FILE_URL$)?><a href="$FILE_URL$"><!--<s5223>-->Descarcă de pe server<!--</s>--></a> ($FILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($RFILE_URL$)?> · <a href="$RFILE_URL$" target="_blank"><!--<s5224>-->Descarcă de pe sursă<!--</s>--></a> ($RFILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($SCREEN_URL$)?> · <a href="$SCREEN_URL$" target="_blank"><!--<s5187>-->Captură ecran<!--</s>--></a><?endif?> ]<?endif?>

<?if($FILE_URL$ || $AUTHOR_SITE$ || $SCREEN_URL$)?>[ <?if($FILE_URL$)?><a href="$FILE_URL$"><!--<s5223>-->Descarcă de pe server<!--</s>--></a> ($FILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($AUTHOR_SITE$)?> · <a href="$AUTHOR_SITE$" target="_blank"><!--<s5224>-->Descarcă de pe sursă<!--</s>--></a> ($RFILE_SIZE$)<?endif?>
<?if($SCREEN_URL$)?> · <a href="$SCREEN_URL$" target="_blank"><!--<s5187>-->Captură ecran<!--</s>--></a><?endif?> ]<?endif?>
si asa mai departe. E bine pot adauga 4 surse de download ceea ce e suficient.:))

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
jonyx87
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 12:12 PM
Salutare! Nu vad pe nicaieri o probl ca a mea, poate stiti voi. O mica intrebare . Vreau ca un link sa se deschida in fila noua, ce e de facut? imi trece mai departe de pe site-ul meu la link-ul pus de mine. Vreau daoar sa deschid in fila noua acel link( de fapt sunt 4). Ms.
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 8 | 3:34 PM
jonyx87, Link-ul trebuie sa fie asa : <A HREF="pagina.html" TARGET="_blank">deschide pagina</A>
Data viitoare creeaza un nou topic cu problema ta.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 9 | 9:30 PM
Am citit mai putin de jumate si m-am blocat,

Deci vrei 6 surse de download pe pagina. Celulele OTHER pentru file catalog nu sunt, insa poti folosi alte celule care nu-ti trebu ca:


deci in pagina cu tot continutu si materialele la el cauti tegurile corespunzattoare acestor celule, si le pui pe pagina sub tegul $MESSAGE$

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Chestiuni generale » File Catalog » Module settings (nelamurire) (Cum adaug link nou?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: