• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Dureri mari de cap cu aranjatul in coloane!
Dureri mari de cap cu aranjatul in coloane!
lukass
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:35 PM
Salutare, stie careva cum pot sa aranjezi linkurile dintr-o pagina creata in coloane? Pagina creata inseamna ca nu e un modul unde ai optiunea respectiva de selectie a coloanelor.
Mai clar vreau sa spun ca am creat o pagina pe care am adaugat mici fotografii pe care vreau sa le asez intr-un numar x de coloane sau y de randuri. Am vazut un threat asemanator cu cineva care vroia sa-si aseze videoclipurile in pagina pe 3 coloane, a rezolvat dar nu a mai impartasit si la altii:)). As fii tare recunoscator daca stie cineva ca mi-a mancat nervii! Multzam anticipat si bafta!
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 6:40 PM
lukass, folosesti un modul sau pagini dinamice?
lukass
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:01 PM
Pagini dinamice cred dar k sa nu vorbesc prostii uite aici link de la site http://radiotv.ucoz.com/index/romanesti/0-7, despre aceste icoane cu canalele de radio este vorba care nu am probleme sa le maresc sau sa le micsorez, am probleme sa le aranjez frumos in cate coloane e cazul. De cate ori schimb template se duce naibii si ordinea lor:)) si asta ma interesa daca e o solutie sa le aranjezi de cate ori e nevoie si cum e nevoie. E pagina adaugata cu editorul de pagini. Multzam!
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 8:26 PM
lukass, In paginile dinamice aranjarea imaginilor in pagina se tine cont de latimea site-ului si marimea imaginilor. Incearca sa pui dupa fiecare 3 posturi de radio codul :

Code
<hr> cod la cele 3 radio-uri </hr>


Nu garantez un rezultat bun, dar incearca poate iti place.

lukass
Postări: 19
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:15 PM
Nu mi-a fost de ajutor acel cod desi merge folosit dar tot mi-ai deschis ochii ca mi-am dat seama unde sa caut in codul html sa il curat si sa le aranjez asa cum trebuie. Mersi fain Devil
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Dureri mari de cap cu aranjatul in coloane!
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: