• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » problema Site Catalog (La mine pe site este Director Web)
problema Site Catalog
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 12:50 PM
problema mea este in felul urmator:
am adaugat ieri pe site sectiunea Site Catalog/Director web iar apoi am pus cateva situri pe acolo in diferite categorii pe care le am.
Am crezut ca totul merge chiar bine dar am observat ca la unele postari/situri unu la mana nu mi se contorizeaza tranzitiile sau clickurile catre acele situri cum sa le zic?
iar a 2 problema este ca in main-ul directorului sa ii zic asa nu imi apar toate intrarile, adica 9 cate intra pe fiecare pagina dupa care sa poti selecta : PAGINA 1 2>> asa ca am adaugat codul <div align="center"><?if($PAGE_SELECTOR$)?><!--<s3015>-->Pagina<!--</s>-->: $PAGE_SELECTOR$<?endif?></div> in Site Catalog Main Page.
Totusi daca apas pe Pagina 1 sau Pagina 2 nu imi arata toate intrarile.
A si inca ceva in Module Settings Site Catalog am selectat "Allow an entry to belong to several categories at a time:" este posibil ca si din aceasta cauza sa .....apara problema.
Vezi Directorul web la mine pe site.

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 1:35 PM
Chibo,
1) se contorizeaza cu o mica intarziere.
2) numaru de intrari pe prima pagina se modifica in setarile modulului dat.

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 1:43 PM
am 3 dintre ele pe care tot dau click si nimic "tranzitii 1" ramane
Quote
2) numaru de intrari pe prima pagina se modifica in setarile modulului dat.
da asta stiu, sunt cate 9/pagina dar eu mai jos am adaugat un Pagina: 1 2 >> care ma gandeam eu ca apasand 2 o sa mearga la urmatoarele 9

Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 1:54 PM
Chibo, 2-ua din ele le-ati adaugat in 2-ua categorii in total aveti cate intrari? 9 intrari? de unde inca 9-ua? apar inca 2-ua pentru ca sunt considerate in alta categorie..
daca ai un material in 2-ua categorii apesi un click o tranzitie, asta nu inseamna ca daca treci in cealalta categorie mai poti da un click, e acelasi material.

Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 2:07 PM
da inteleg, dar aici nu e vorba de cate clickuri aduna siturile, ma intereseaza foarte mult sa functioneze bine acel director dintr-un anume motiv .
Da ai dreptate sunt doar 11 intrari si pe pagina 2 apar doar 2 intrari dar... sa luam ca exemplu acel MDM Monica Design care daca te uiti nu apare nici unde. Nici in prima pagina nici in a 2-a pagina, apare doar cand dai pe categorie.
Totusi problema mai mare ramane ca nu contorizeaza la 3 dintre intrari, ramane TRANZITII 1 oricate si oricine ar da click pe ele. Si daca restul de 8 merg (dintre intrari) de ce acele 3 DOAR nu contorizeaza.!?

Adăugat (27/01/2012, 1:07 PM)
---------------------------------------------
normal atunci cand adaugi o intrare aceasta se salveaza pe main-ul paginii si in categoria selectata.
Deci daca in categoria "Totul pentru casa" acel site de care am scris mai sus exista, de ce nu il vad si in main, adica printre cele 11 intrari, pe prima sau a doua pagina?
De aici vad ca ceva nu merge cum trebuie.


Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 6 | 4:27 PM
Chibo, eu vad si monica design si tranzictiile merg bine...

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » problema Site Catalog (La mine pe site este Director Web)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: