• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Construirea meniului (Vreau sa pun mai multe elemente meniului, dar nu stiu cum.)
Construirea meniului
Ally9363
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 1:21 PM
Buna. Vreau sa pun mai multe elemente meniului, dar nu cele obisnuite (ex: forum, blog etc). Ca sa creezi unele noi cu denumiri proprii iti trebui o adresa URL dar nu stiu ce adresa as putea pune.Eventual, nu exista o functie pentru a schimba denumirea elementelor de baza (de exemplu elementul "blog" sa il transform in altceva) ?
Va multumesc mult pentru ajutor!
Material modificat de Ally9363 - Vineri, 30/12/2011, 1:22 PM
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 2:13 PM
In cp --> design --> site meniu builder --> Add menu item -> bagi numele sectiuni si url . Daca nu intelegi intreaba si vei fi lamurit smile
Ally9363
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 2:23 PM
Am ajuns la acea parte, doar ca nu stiu ce sa pun la adresa URL.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 3:00 PM
Ally9363, la URL pui link-ul care ai nevoie
dracusoruhabibi
Postări: 16
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 4:56 AM
si de ce link a-m avea nevoie? cum il afla sau cum il punem?
dumi
Postări: 145
Reputație: 1
Mesaj # 6 | 11:51 AM
Ally9363, dracusoruhabibi, pai acolo sub meniu unde a zis devil ai catalog fisiere,
articole blog etc dai pe unu si-ti arata url-ul dai copy mergi napoi la add menu si pui (paste) url
pui ce nume vrei si gata
de exemplu blog schimbi denumirea in discutii etc
Grajduri
Postări: 36
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 11:59 AM
cel mai bine mergi la adaugare-editor de pagini si aici pui numele care vrei si continutul wink cel mai usor
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Construirea meniului (Vreau sa pun mai multe elemente meniului, dar nu stiu cum.)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: