• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Indexare google (De ce nu se indexeaza)
Indexare google
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:33 AM
Salutare vreau sa rog si eu pe toti cei care se pricep la optimizarea unui sait
Am un sai cel din semnatura il am mai bine de jumate de an cred iar google nu vrea sa mil indexeze sub nici o forma ce trebuie sa fac ce sa schimb ce sa modific
Va rog ajutatima si pe mine cine se pricepe

TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 2 | 3:57 AM
florin1986, google ţi-a indexat peste 1000 de pagini.
Vezi aici.

florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 4:36 AM
TheGame, pai si eu cand caut pe google saitul de ce nu gasesc nici un rezultat spre pagina mea
Material modificat de florin1986 - Duminică, 10/08/2014, 7:06 AM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 4 | 12:16 PM
florin1986, Google ţi-a indexat 1710 de pagini de pe site. Aici poţi vedea lista întreagă.

Singura problemă e că sunt foarte multe site-uri mari de filme, şi Google arată prima oară acele site-uri. Sau videoclipuri de pe YouTube.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 12:17 PM
florin1986, ca sa fim sinceri, lui google nu-i place asa pagini

pentru ca google vine la tine pe site ca vizitator.

apoi ai pus meta:

Cod
<meta name="title" content="filmul.ucoz.com-Actiune. ">

acesta e titlu pentru orice film. trebu
Cod
<title>Titlu</title>


Cod
<meta name="description" content="<iframe src='http://videoapi.my.mail.ru/videos/embed/mail/boxvio/_myvideo/1393.html' width='626' height='367' frameborder='0' webkitallowfullscreen mo" >

o.O wow... astetpti ca pe google sa apara video de pe site-ul ta?
Cod
<meta name="keywords" content="filme,filmul,movie,subtitrate,traduse,2014,romana,romaneste,filmul.ucoz.com,filme,online,nesubtitrate,filme noi,filme bune,filme,tari," >

paia si ce vrei sa gasesti pe site-ul tau??? cum voi gasi eu filmul "Liceenii" dac la tine toate cuvintele cheie sunt film ?

Cod
<meta name="revisit-after" content="1 days">

da la fiecare 5 min nu ai vrea sa-ti vina? pune minim 3 zile daca site-ul e activ.

http://forum.ucoz.ro/forum/20-576-1

kukoolcrivat
Postări: 28
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 12:35 PM
Si mai este faza ca nu ai filme pe site propri copiezi filmele de pe alte siteuri cu semnatura siteului de unde ai preluat filmul,de aceea cred eu.si eu prima data cand am facut siteul de filme la fel copiam filmele de pe alte siteuri si google ma gasea dar imi aparea numele siteului de unde luam filmul,de atunci pun filme convertite si uploadate de mine si sunt mai bine vazut de google cu continut propriu nu cu copy-paste de pe alte siteuri...asta este parerea mea.
florin1986
Postări: 69
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 2:23 PM
Multumesc pentru raspunsuri am modificat cate ceva pe acolo cred ca e bine sincer in chestia asta sunt afon nu ma pricep de loc
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » Indexare google (De ce nu se indexeaza)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: