• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » CUM POT FACE ASA CEVA PE SITE-UL MEU ?? (intrebare)
CUM POT FACE ASA CEVA PE SITE-UL MEU ??
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 3:31 PM
Urmaresc de ceva vreme un blog al unui tip si am vazut la el o chestie super tare cred .
De aceea am deschis aceasta tema pentru a intreba daca ma poate ajuta cineva sa fac si eu la fel pe site-ul meu .
Sageata din imaginea urmatoare indica ceea ce as dori sa fac
,mentionez ca toate acele cuvinte se misca iar in momentul cand pui cursorul pe unul din ele se opresc ,apoi la click se deschide sectiunea aleasa .
Cei care ma pot ajuta in aceasta problema ii rog sa intreAICI , pentru a vedea despre ce este vorba .
Multumesc anticipat si va rog mult daca imi puteti da un raspuns astazi .

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 2 | 3:53 PM
Acela este un script automat de la WordPress care nu o sa mearga pe ucoz dar din cate stiu eu este si un script HTML care merge, l-am avut si eu dar nu mai stiu unde l-am gasit, o sa caut sa vad si daca gasesc ceva revin cu un raspuns.
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 4:07 PM
Scriptul se numeste Tag Cloud, am gasit ceva, poti sa il faci aici Tag Cloud sau poti cauta pe google alte scripturi de genul.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 4:58 PM
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 5 | 6:05 PM
Multumesc mult pentru raspunsuri am gasit imformatii despre cum se face acest nouras insa dupa introducerea linck-ului cu adresa mea de site mi-a generat un cod care imi creaza urmatorul nouras :
,si orice as selecta imi deschide o pagina cu urmatorul mesaj Resource not found
Am inteles ca este vorba de INFORMATORI ,etc etc de aceea am revenit pentru a ma indruma cum pot face acel informator deoarece eu vreau ca in acel nouras sa imi apara Forumul cu sectiunile sale ,jocuri ,bancuri ,concursuri ,etc,etc
Sant constient de faptul ca deranjez cam mult cu intrebarile mele insa sant la inceputul drumului si nu ma pricep foarte mult .
O zi buna tuturor.

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 8:27 PM
marius15,
Constructor -->Activare Constructor --> creezi un block nou --> apesi butonul --> widgets --> si pe ultimul rand pe prima pagina gasesti 3D tag cloud si poti sa ti-l personalizezi cum vrei smile

Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 7 | 9:16 PM
Ah da, acum mi`am amintit, aici l`am gasit si eu unde a zis Devil biggrin am uitat ca este si la widgets.
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 11:29 PM
Ok va multumesc mult si va doresc o seara placuta in continuare respect respect

Adăugat (05/11/2011, 10:29 PM)
---------------------------------------------

Quote (marius15)
Ok va multumesc mult si va doresc o seara placuta in continuare respect respect


Cred ca m-am bucurat prea repede :)) deoarece am luat de aici Constructor -->Activare Constructor --> creezi un block nou --> apesi butonul --> widgets --> si pe ultimul rand pe prima pagina gasesti 3D tag cloud si poti sa ti-l personalizezi ,si nu imi apare nimic decat un block gol iar la personalizare nu pot schimab decat culorile textului si dimensiunile .
PPffff numai necazuri intampin:)) se pare ca nimic nu vrea sa imi functioneze .
Oricum mersi mult

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 9 | 11:33 PM
marius15, ca sa iti apara trebe sa ai puse tag-uri la materialele adaugate
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 10 | 0:44 AM
Da in sfarsit am reusit ,insa imi pare rau ca nu pot baga si sectiunile din forum deoarece nu le pot adauga tag-uri .
Mersi mult pentru tot .

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Configurarea design-ului » CUM POT FACE ASA CEVA PE SITE-UL MEU ?? (intrebare)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: