Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Video » Erori sau alte bug-uri (Dacă le observați, vă rugăm comunicați-le)
Erori sau alte bug-uri
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 1 | 7:25 PM
Dacă ați identificat un mic bug sau eroare în modulul Video, vă rugăm să o comunicați aici, folosind acest formular (tip de reportare):

Eroarea găsită: ...
Descriere:... (+ screenshot neapărat)



Acest Thread este creat strict pentru raportarea erorilor din modul. Dacă aveți înterbări cu privire la acesta, vă rugăm sa creați alte teme de discuție.


Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 16 | 1:22 PM
Oricum nu contorizeaza bine,am trimis link-ul la o pagina au intrat 57 de persoane si am o vizionare si un play
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 17 | 4:59 PM
Posibil smile Nu te contrazic in privinta asta wink

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 18 | 0:00 AM
Alo, domnul administrator. Am postat un bug,un raspuns astept de pe 22.01.2013 si suntem in 28.01.2013? Intra un vizitator si vede ca am 12 view-uri la cel mai vizionat clip,inseamna ca e nasol.

Erroare gasita: Necontorizare vizualizari de pagina + Play

Poze:
Traficul paginii respective pe 2 zile


Vizualizari de pagina contorizate de voi, si am 37 de like-uri.


Folosesc codul $VI_READS$

Cod
<span class="vep-views"><!--<s5389>-->Vizualizări<!--</s>-->: $VI_READS$</span>


Am folosit si $READS$ si $PLAYS$ si tot degeaba.

Adăugat (28/01/2013, 10:00 PM)
---------------------------------------------
Incredibil ce se intampla !

Material modificat de yce - Luni, 28/01/2013, 2:18 AM
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 19 | 1:15 AM
yce, iti explic de ce eu personal te-am ignorat:
Citat (yce)
Alo, domnul administrato

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 20 | 12:09 PM
Bun asa, ignorati-ma in continuare. Inainte sa zic "Alo domnul administrator" am postat ca orice alt utilizator.
Oricum observ ca in forumul ce se discuta de "cum platesc" se raspunde foarte repede.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 21 | 12:14 PM
yce, Ai raportat un bug, de la mine ce vrei sau de la administrator ce vrei? bugurile din sistem sunt pe seama suportului tehnic care nu raspunde pe acest forum. Ai raportat ei au facut cunostinta cu problema si l-au pus in agenda sa. PUNCT. tie iti ramane sa astepti.
yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 22 | 5:52 PM
Am primit un raspuns de la Sunny de pe ucoz.com in legatura cu erroarea de vizite,insa nu il inteleg.

Citat
that's because the system counter doesn't count views by guests, while the third-party counter you are using counts them.


Ce vrea sa spuna ?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 23 | 6:38 PM
yce, simplu, sistemul nu ia in calcul oaspetii
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 24 | 9:31 PM
Am gasit alt BUG :|

Adăugat (05/02/2013, 7:30 PM)
---------------------------------------------
Publică text

Adăugat (05/02/2013, 7:31 PM)
---------------------------------------------
Modifici cifrele si degeaba intrarile sun la fel :|



Andrei
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 25 | 1:59 PM
Citat (Crazyness)
Cand apas pe butonul selectati categoria nu imi apar categoriile sad
Nu stiu care este problema : http://malovatz-city.ucoz.ro/video/viadd


Am avut si eu aceeasi problema si am gasit solutia aici
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 26 | 8:52 AM
Probleme cu $PAGE_SELECTOR$ în pagina canalelor. Nu pot merge pe pagina a 2-a a unui canal.

Pe pagina acestui canal 2lol.ro/video/chp/6 (bănuiesc că și celelalte canale au aceași problemă) nu pot merge pa pagina a 2-a.

Încă ceva, paginile 2lol/video, /video/cha , /video/chu precum și interiorul canalelor folosesc același css, însă față de 2lol/video celelalte pagini menționate apar un pic altfel.
Adică pe celelalte pagini, partea stângă nu este afișată în total, parcă ar avea padding-right:-10px iar partea stângă parcă are în plus padding-left: 10px. Am verificat atent dacă este din ccs-ul meu însă n-am găsit nimic! Problema asta o am în paginile /load și photo.

Adăugat (27/05/2013, 7:52 AM)
---------------------------------------------
Menționez că atunci când debifez casuța "Disable AJAX for page switchers" atunci $PAGE_SELECTOR$ merge în pagina videoclipurilor dintr-un canal dar și pe pagina rezultatelor oferite de $MODULE_SEARCH_FORM$.


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 27 | 12:34 PM
TheGame, mulțumiri! E un bug în curs de rezolvare ce va fi eliminat cu viitorul set de actualizări de luna viitoare (Iunie 2013), estimăm noi.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
TheGame
Postări: 376
Reputație: 7
Mesaj # 28 | 9:07 PM
Raver, văd că s-au făcut actualizări însă problema semnalată mai sus de mine n-a fost remediată. De ce?
Material modificat de TheGame - Marţi, 11/06/2013, 9:09 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 29 | 0:26 AM
TheGame, problema legată de padding left -10 a fost rezolvată iar, la următorul set de actualizări, facem tot posibilul să remediem și situația semnalată de tine (s-a notat). Mulțumim pentru înțelegere!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Crazyness
Postări: 331
Reputație: 6
Mesaj # 30 | 1:49 PM
Pana la urma cand se rezolva bug-ul cu vizualizarile happy ?

Adăugat (14/08/2013, 11:02 AM)
---------------------------------------------
Alt bug foarte important ( cel putin pentru mine deoarece folosesc modulul video in cadrul unui site de filme ) :

Nu poate fi folosit codul

Cod
$YEAR_FL$
in Aspectul intrarilor sad

Adăugat (16/08/2013, 9:10 AM)
---------------------------------------------
Alta problema : Atunci cand adaug o intrare si selectez mai multe categorii , aceasta apare in feed de mai multe ori in functie de numarul categoriilor bifate happy

Adăugat (04/09/2013, 12:49 PM)
---------------------------------------------
Niciun raspuns inca biggrin



Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Video » Erori sau alte bug-uri (Dacă le observați, vă rugăm comunicați-le)
Căutare: