• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » script html
script html
rotundupaul
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:21 PM
Salut ...as avea nevoie de un script html pentru comentariu daca se poate...as vrea sa contina asa:
1.nume
2.email
3.comentariul
4.ceva care sa ii apara notoficari atunci cand se posteaza un comment nou.

Multumesc mult !
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 2 | 8:56 PM
rotundupaul,uCoz deja contine modul pentru comentarii nu ai nevoie de nici un script iar daca ai cunostinte cat de cat in HTML si putin in ucoz poti modifica ceea ce doresti tu de aici Main » Customize design » Editing templates.
Iar in legatrura cu
Quote (rotundupaul)
4.ceva care sa ii apara notoficari atunci cand se posteaza un comment nou.
e in functie de comentator , poate alege sa primeasca notificare de raspuns sau nu , nu cred ca ai cum in uCoz sa obligi cvomentatorul sa primeasca notificare.

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
rotundupaul
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 9:11 PM
deci eu as vrea ca exemplu sa adaug acel script pe aceasta pagina http://tehnoton12e.ucoz.ro/index/campionat_xii_e/0-15 pentru a se lasa comentarii ....
daca stii alta modalitate cum sa adaug asa ceva pe aceasta pagina dedesuptul a ceea ce scrie acolo,te rog sa imi zici. mc
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 4 | 9:18 PM
Quote (rotundupaul)
deci eu as vrea ca exemplu sa adaug acel script pe aceasta pagina http://tehnoton12e.ucoz.ro/index/campionat_xii_e/0-15 pentru a se lasa comentarii ....
daca stii alta modalitate cum sa adaug asa ceva pe aceasta pagina dedesuptul a ceea ce scrie acolo,te rog sa imi zici. mc

Deci rotundupaul, in paginile index intradevar ucoz nu ofera modul de a comenta aceste pagini ... sunt o multime de modalitati pe net ... cauta in google , eu nu te pot ajuta cu asa ceva deoarece eu raspund doar la probleme legate de sistemul ucoz , aici tu doresti cu totul altceva,daca o va face unul din colegii mei ...atunci vei fi norocos :).O zi buna!

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 11:20 PM
rotundupaul, foloseste facebook
rotundupaul
Postări: 23
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 11:34 PM
foarte bun sfat....dar cum fac rost de acel script de la facebook? poti sa mi-l dai? te rog
Whisper™
Postări: 112
Reputație: 1
Mesaj # 7 | 0:45 AM
Of of rotundupaul , dry .
Hai ca am sa o fac si pe asta in cele din urma .
Deci te duci aici dupa care la
- URL to comment on - introduci link-ul tau
- Number of posts - numarul de posturi afisate in pagina
- Width - latimea Comments Box-ului (aici depinde de design-ul tau , ti-as sugera un 500 si centrat in pagina)
- Color Scheme - alb sau negru (depinde de contrastul site-ului tau)
Apoi selectezi Get Code , alegi unul dintre elementele de limbaj HTML5,XFBML sau IFRAME (iti recomand IFRAME ) dupa care introduci codul generat de facebook in sursa paginii tale pentru a'ti fi afisat Comments Box-ul.
Chiar daca consideri ca am exagerat cu explicatiile si te-ai fi descurcat doar oferindu-ti link-ul sa nu crezi ca iau pe nimeni peste picior doar incerc sa evit niste viitoare intrebari fara nici un sens.
O seara faina! bye

Cinemagia Filme - Filme Online
Appearances can be deceiving.
Play!
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » script html
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: