• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Motor de cautare (Problema la cautare pe google)
Motor de cautare
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 9:54 AM
Am si eu o alta nedumerire si m-am gandit sa o postez aici ,in speranta ca voi primi un raspuns pentru a rezolva aceasta problema .
Site-ul meu de filme care se numeste Filme online xxl ,daca il introduc in bara de cautare GOOGLE imi gaseste 3 linck-uri printre care si linck-ul unui film SINGUR ACASA 5,insa daca introduc in bara de cautare Google numele unui film care exista la mine pe site sa zicem Fortress 2012 ,google imi gaseste toate paginile existente cu acest film insa nu imi gaseste pagina de pe site-ul meu .
Am incercat cu orice film insa niciun rezultat ,singurul film pe care mi-l gaseste este SINGUR ACASA 5 .
Stie cineva care poate fi motivul ???Sant constient ca acest lucru ma face sa pierd un numar important de vizitatori adusi de catre google de aceea apelez la dumneavoastra poate ma puteti ajuta sa rezolv aceasta problema .
In spoiler-ul de mai jos am sa las o imagine in care se poate vedea ceea ce imi gaseste GOOGLE cand dau sa caut FILME ONLINE XXL

Multumesc anticipat tuturor celor care imi vor oferi un raspuns .

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 1:09 PM
marius15, tu crezi ca esti unicul care are site de filme online sau recenzii?
Cu singur acasa poate ca ti-a mers ca e in romana dar in engleza nu prea ai sanse.

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 2:09 PM
Publică textul
Quote (Muşatinu)
Cu singur acasa poate ca ti-a mers ca e in romana dar in engleza nu prea ai sanse.


Fiindca este in romana??La ce te referi Musatinu??fiindca daca este vorba despre titlul filmului am o multime de filme care au titlul trecut in limba romana ,insa din nefericire la fel ca si cele in limba engleza ,nu apar cand dam la cautare .
Eu m-am gandit ca este un alt motiv ,deoarece daca eu caut un film punand titlul original in limba engleza il gaseste google in sute de variante,tocmai de aceea ma facut sa ma gandesc ca este o alta problema .
Am sa incerc asa cum ai spus cu titluri in limba romana insa sant sigur ca nu asta este motivul.

Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 4 | 2:32 PM
marius15, Musatinu vrea sa zica ca ai titlul filmului tradus daca ai fi scris in limba engleza numele filmului (deoarece mai sunt multe site-uri de acest gen) nu ar fi fost printre primele in nici-un caz.
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Motor de cautare (Problema la cautare pe google)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: