• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Conditie <?if?>...<?else?>....<?endif?> pentru vizitatori .
Conditie <?if?>...<?else?>....<?endif?> pentru vizitatori .
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 1 | 2:26 PM
Probabil sa mai discutat acest subiect , desi am folosit functia de cautare in site nu a rezultat nici un topic.
Doresc sa blochez un anume continut din site care sa necesite inregistrarea pentru a putea fi vizualizat de catre grupa Guests.
Inca nu am reusit sa inteleg pe deplin cum actioneaza aceste valori (in mare parte cred ca e limbaj PHP sau elementele sunt asemanatoare, iar eu sunt cam 0 la PHP biggrin ) asa ca cer ajutorul vostru .
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 4:32 PM
Code
<?if($GROUP_ID$='0')?>continutu pentru oaspeti<?else?>continutu pentru ceilalti<?endif?>


daca pentru ceilalti nu e nimic atunci

Code
<?if($GROUP_ID$='0')?>continutu pentru oaspeti<?endif?>

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 3 | 4:35 PM
Multumesc Muşatinu, pentru ajutor! ... de primul cod aveam nevoie.
o zi buna!
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 4 | 6:19 PM
s-a 'nervat Danny, faci cont vezi film nu faci cont nu vezi film:)))
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 5 | 1:45 AM
Chibo, nup :P ... e pentru sectiunea de download smile .
Ma amuza faptul ca am username-ul Danny so logic utilizatorii cred ca asa ma numesc .:))
E contul unui prieten ca acesta Cont vechi nu imi mai apartine ... mi-au spart email-ul si binecuvantat fie cel ce sa gandit la intrebarea secreta pentru uCoz si am reusit sa imi transfer site-urile in alt cont pana sa il stearga smile
Chibo
Postări: 399
Reputație: 9
Mesaj # 6 | 9:42 PM
aha smile am inteles
Staer Alba - Mobila pentru familia ta.
Comunitatea uCoz » Altele » Instrumente şi Script-uri » Conditie <?if?>...<?else?>....<?endif?> pentru vizitatori .
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: