Mesaj # 1 | 0:13 AM
Nu exista facilitatea ca, dupa ce clientul se inregistraza cu nume, prenume, adresa, telefon, localitate, etc., si cumpara, acele date care le-a completat la inregistrare sa-mi vina prin pagina comenzii in momentul in care clientul apasa pe butonul "Trimite comanda". Datele utilizatorului care comanda precum: nume si prenume, adresa de domiciliu adresa de mail, un numar de telefon etc. date necesare sa-i pot trimite ceea ce a comandat, utilizatorul (clientul) este nevoit sa-mi dea aceste date din nou prin formularul ce-i apare spre finalizarea comenzii dar ulterior dupa le-a mai completat odata cu inregistrarea. Specific ca, formularul de completare a datelor pentru expedierea produlelor comandate ce apare spre finalul cumparaturilor este foarte bun pentru persoanele care doresc sa faca o comanda "rapida" fara sa se mai inregistreze dar, pentru cei care s-au inregistrat deja este ceva in plus care ii poate deruta si ii poate plictisii.
Ce se poate face in acest sens, incat functionare sa fie ca la orice magazin online?
Va multumesc.
Material modificat de Mag-Total - Joi, 26/04/2012, 2:24 PM