• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Site cu virus periculos (aviz)
Site cu virus periculos
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 1 | 11:30 AM
Filme Online 2012-Subtritate+ un Forum dragutz si modificat

Filme Online 2012-Subtritate in limba Romana

Filme Online 2012-Subtritate in limba romana
Nu vreau sa fac o reclamatie sau proasta imagine unui site ,insa as dori sa anunt pe toti membrii acestui forum sa aibe mare grija
daca vor intra pe site-ul de mai sus ,site care este al userului Yonutz
Eu am intrat pe acest site unde deoadata apare o reclama in limba rusa ,era ceva despre o aplicatie JAVA etc ,iar in momentul cand am vrut sa inchid
aceea reclama sa deschis si imediat dupa deshiderea sa ,sa dus si imaginea laptopului meu:)))
Nu eram protejat deoarece aveam un virus free de pe internet,mi-a fost distrus windoos-ul in intregime.
Acum mi-am formatat laptopul din nou ,am reinstalat windoos-ul si de data aceasta mi-am cumparat un Norto cu licentza .

Acesta e banner-ul pe care eu am intrat :

Nu vreau ca proprietarul acestui site sa se supare pe mine pentru acest anunt ,insa dupa cum bine am inteles de la el ,stie despre aceasta reclama ,insa nu stie de unde provine.
O zi buna in continuare .

Material modificat de marius15 - Joi, 08/03/2012, 11:36 AM
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 2 | 1:25 AM
Foarte periculos nu intrati dati like:)))))))))))))))
Material modificat de yonutz - Sâmbătă, 10/03/2012, 1:25 AM
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 3 | 2:35 PM
Quote (yonutz)
Foarte periculos nu intrati dati like:)))))))))))))))

Nu reusesc sa inteleg motivul pentru care razi yonutz .
Inseamna ca tu ai facut acest lucru deoarece eu cand ti-am spus ai zis ca sti despre acea reclama dar nu sti de unde vine.
Acum daca razi inseamna ca e ceva intentionat facut ,deoarece eu iti garantez ca mie mi-a aranjat bine pc-ul ,si sursa infectarii era site-ul tau
Am zis ca imi pare rau sa zic asta nu vreau sa fac imagine proasta site-ului tau dar e bine sa stie toti ,si e bine ca tu sa rezolvi acea problema pentru a ne recapata increderea in acea adresa

yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 4 | 4:27 PM
marius15, mai intelege ca alea sunt doar simple reclame de la rusi si nu au nimic de aface cu nici un virus plus eu am dat click pe acea poza si ma dus la mine pe site nimic mai mult nu inteleg ce virus ai fi vazut tu scuze dar eu nam vazut aja ceva la mine pe site mie ca admin le vad destul de des palea dar nu se intampla nimic se redirectioneaza in alta parte si atat vii inapoi dupaia habar am ceai patit tu
djbest
Postări: 191
Reputație: 1
Mesaj # 5 | 9:59 PM
Marius esti pe langa subiect rau ,tata uite-te bine ce sunt....Sunt Niste Simple reclame:) hai fa-ti tu cont pe site ca nu ti se viruseaza PC stay linistit si nu mai deschide topicuri fara rost:) smile
marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 6 | 3:39 PM
Poate ca aveti dreptate ,insa eu voi evita acel site deoarece mie imi aparuse o reclama in ruseste iar cand am vrut sa o inchid sa deschis singura dupa care nu am mai putut sa o inchid deloc si incepuse sa imi apara ceva de genul ca imi instaleaza JAVA .Poate ca sant eu pe langa ,insa yonutz sti bine ca ti-am explicat ce sa intamplat si la acel moment ai recunoscut si tu insa ziceai ca nu sti de unde ai acea reclama .Stiu bine ca sant mai multe reclame si nu pot zice ca am avut probleme inainte ,insa este o reclama care e virusata .
Djbest mersi de recomandare si incearca sa vorbesti putin mai civilizat deoarece nu te-am jignit si nicidecum nu ti-am cerut sfatul.
Daca tu ai cont pe acel site e foarte bine ,poate vei avea norocul sa gesesti ce am gasit eu si atunci probabil iti vei schimba parerea .
O zi buna in continuare

yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 7 | 7:25 PM
marius15, stii care este faza, aplicatii java nai sa gasestii pe site-uri ucoz tio zic eu plus ca daca tisa instalat java,

deja ejty rau pe langa subiect pentru ca o instalare a unei aplicatii java,

este externa depe ce site ucoz ai vrea tu nici un site ucoz no sa iti instaleze aplicatii,

fara ca tu sa dai sunt de acord mai ales la java aja ca succes in continouare.....

din moment ce instalezi ce nu stii nu este vina nimanui plus ca orice aplicatie online nu se instaleaza singura parerea mea am instalat multe mai ales java...

marius15
Postări: 265
Reputație: 9
Mesaj # 8 | 10:08 AM
Quote (yonutz)
marius15, stii care este faza, aplicatii java nai sa gasestii pe site-uri ucoz tio zic eu plus ca daca tisa instalat java,

deja ejty rau pe langa subiect pentru ca o instalare a unei aplicatii java,

este externa depe ce site ucoz ai vrea tu nici un site ucoz no sa iti instaleze aplicatii,

fara ca tu sa dai sunt de acord mai ales la java aja ca succes in continouare.....

din moment ce instalezi ce nu stii nu este vina nimanui plus ca orice aplicatie online nu se instaleaza singura p


Cred ca ar fi mai bine sa inchidem acest topic ,deoarece se pare ca nu ai inteles sau nu vrei sa intelegi ce tot am zis eu aici .
Nu mi sa instalat java si nici nu era vreo aplicatie java ,insa asa aparea ,sau probabil nu se poate face un virus caruia sa ii adaugi numele dorit ?
Eu ceea ce stiu si voi sustine este ca nu eram pe nici o alta pagina decat pe cea de la tine si nu stiu de ce insisti atata ca nu era la tine ,pe cand sti foarte bine despre ce este vorba ,atunci ai zis ca acea reclama o ai de la X si ca ai sa vorbesti cu el ,etc etc .Eu nu vreau sa iti fac proaasta imagine site-ului ,insa nici nu vreau sa fiu luat la misto doar pentru faptul ca incerc sa imi sustin parerea .
Nu sant pe atat de afara de subiect ca sa nu stiu pe ce pagina ma aflam si cum sa intamplat totul ,tu poti fi putin mai sincer si ai putea recunoaste ca ai remediat acea problema sau ca inca nu sti despre ce este vorba ,insa eu sant sigur 100% ca eram pe pagina ta de filme incercam sa iau un film de la tine ,mi-a aparut acea reclama micutza ,am dat in colt X ca sa o inchid ,sa deeschis singura ,antivirusul ma avizat sa nu continui ,din nou am dat X insa degeaba ,in acel moment a aparut ceva gen aplicatie Java care se vedea de departe ca e un fals ,in mai putin de 2 minute ecranul laptopului meu sa facut negru:)))).
Nu am zis ca ar fi fost java am zis ca era un virus ,am zis ca era la tine pe pagina ,am zis ca totul a inceput de acolo ,asa ca te rog frumos mai bine sa verfici inainte de a jigni.
Eu personal nu am nimic cu tine sti bine ca eram in relatii destul de amicale asa ca nu as vrea sa crezi ca vreau sa iti stric imaginea site-ului ,insa cu parere de rau eu am patit ce am patit acolo si voi sustine aceasta parere.

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 9 | 10:30 AM
Topic inchis

marius15, Daca ai dreptate, ai anuntat lumea pentru care iti multumi, cei care nu stiu si acceseaza si-teul lui nu vor mai face a 2-ua oara si intr-un final site-ul va fi inclus in lista cu virusi a multor antivirusi si browseri.

yonutz, daca marius15 are dreptate, te sfatui sa elimeni problema, fie ea reclama sau altceva, tot tu ai de pierdut smile

Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Site cu virus periculos (aviz)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: