• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » ajutorrrrrr (helppppppp va rog frumos)
ajutorrrrrr
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 3:22 AM
salut prieteni am si eu o rugaminte la voi am facut un site de tv online si am luat si eu scriptu de pe alta pagina si acum sa inteleg ca omu care a facut scriptu vrea sa imi ia tot traficu de la mine de pe site sau sa imi blocheze trasmisia de pe situl meu daca nu al platesc . Eu asi vrea sa ma ajutati sa imi puteti modifica si mie sriptu ala de tv online si de cel de fotbal .Asta este situ www.digitvhd.ucoz.ro sper ca nu am facut reclama
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 5:06 PM
Toninonr1, daca utilizatorul de unde ai luat script-ul, nu are drepturi de autor pe acel script, nu are ce sa iti faca, in caz ca are si te va reclama, site-ul tau poate fi inchis sau blocat.
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:38 PM
salut devil nu stiu daca are sau nu drept de autor dar eu am luat iframul de pe situl lui al are pus ca sal lea lumea si am inteles ca omu vrea sa astepte ca lumea sal puna la ei pe site si dupaia asteapta ca cei care lau luat sa stranga vizitatori multi si dupaia ai redirectioneaza spre saitul lui .eu am facut rost si de scriptul care a facut el iframul si asi vrea sal schimb si sal fac pt mine cat de cat la fel daca sar putea nu mai ca nu stiu cum.Si mai am o intrebare cred ca saitul meu a fost atacat de cineva pt ca ,cand deschizi pentru prima data saitul meu si dai click pe orce din sait se deschide o noua pagina catre alt sait de tv online (saitu care se deschide este saitu de unde au venit mai multi utilizatori ) la mine pe sait si ca sa mi fure pe aia noi care vin pe saitul meu miau facut ceva la pagina ca sa se deschida pagina saitului respectiv .ce pot face ?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 10:26 PM
Toninonr1, link-ul site-ului de unde ai luat iframe.

Quote (Toninonr1)
Si mai am o intrebare cred ca saitul meu a fost atacat de cineva pt ca ,cand deschizi pentru prima data saitul meu si dai click pe orce din sait se deschide o noua pagina catre alt sait de tv online (saitu care se deschide este saitu de unde au venit mai multi utilizatori ) la mine pe sait si ca sa mi fure pe aia noi care vin pe saitul meu miau facut ceva la pagina ca sa se deschida pagina saitului respectiv

Mie mi se deschide doar pagina cu top66. Lasa link-ul site-ului care ti se deschide tie.

Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 0:05 AM
linkul saitului de unde am luat iframul lam luat de aici http://digi-hdsport.com/webmasters.html . Si pagina asta mi se deschidea cand se vota pe top 123 aparea pagina de top123 si imediat intra pagina asta www.meciuri-live.ucoz.net nu stiu ce au facut ei dar eu acuma am sters codul de vod de la top123 sa vad daca maine mai apare
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 1:23 AM
Toninonr1, top123 te redirectioneaza pe alte site-uri, asa cum si de pe alte site-uri te redirectioneaza pe a tau cand voteaza cineva site-ul. In legatura cu acel iframe, il poti folosi linistit, nu vei pati nimic.
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 4:03 PM
da devil dar pana acum 3 zile nu am fost redirectionat pe niciun sait si de cand au venit pe saitul meu cei care erau pe saitul meciuri-live si au fost niste clinciuri verbale la mine pe sait si primisem un msg pe privat ca am sa raman fara sait din cauza lu adminul de la meciuri-live si ca tot traficl meu o sa fie redirectionat catre saitul lui si daia mi se pare ceva suspect acum astept sa vad daca imi apare maine iarasi redirectionarea si iti spun maine ok

Adăugat (04/03/2012, 2:03 PM)
---------------------------------------------
vad ca astazi nu mai am problema de redirectionare catre saitu cel mentionat mai sus.devil am o rugaminte la tine am facut rost de scriptul iframului de la pagina de unde lam luat eu iframul potii sa mil faci sa mil modifici in asa fel ca sa fie altfel si sa imi fac si eu un ifram ca persoana respectiva

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 8 | 7:11 PM
Toninonr1, din pacate nu pot sa te ajut cu coduri. Noi ne ocupam doar cu rezolvare problemelor aparute in sistem.
Toninonr1
Postări: 114
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 1:33 AM
ok orcum mersi pentru ajutorul care milai dat
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 10 | 1:40 AM
Toninonr1, sunt multe site-uri online care ofera scripturi pentru tv online exact cum ai tu cauta si vei gasi, care nuti va cere redirectionari etc cum zici tu
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » ajutorrrrrr (helppppppp va rog frumos)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: