• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Nouă interfață
Nouă interfață
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 1 | 0:35 AM
După un an și ceva de folosit designul # 621, am introdus un nou design. www.luncacernii.ucoz.ro este site-ul și aștept idei ce ar mai trebui pe site... META tag, am...SEO mai incolo să invat cum sta treaba cu el.
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 2 | 10:02 AM
LuncaCernii, salut , in primul rand ! ar trebuii sa faci un logo nou , mai viu si nu unl ca al tau lenos.
unele infomati mai solide pe pagina principala , imagini mai conturate ! si nu utiliza poze taiate sau intinse in slider , pentru ce exista dimensiuni pentru a cunoaste marimea exacta .
in rest e ok wink
bafta

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 12:35 PM
LuncaCernii, felicitări pentru proiect. Ce aș modifica eu ar fi, cum a zis și Flavi, logo-ul care să aibă o formă naturală și mai puțin stretched (întinsă), la fel și cu pozele din slide. Le-aș optimiza să fie la imaginea normală, plăcută ochiului chiar dacă se vede mai puțin din peisaj.

Contorul de vizite l-aș muta totuși în partea inferioară a site-ului și aș face bara de Search mai mare (asta în condițiile în care micșorezi dimensiunea logo-ului), pentru a se vedea Search-ul chiar și dacă este Banner-ul publicitar ucoz afișat pe site.

Mai jos, ai Contact, Contact de două ori. Aș schimba Contact-ul 1 în Comunitate (pentru Facebook, Youtube) iar Contact doar pentru e-mail.

Mult succes!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 4 | 7:58 PM
Flavi, dimensiunile pozelor reale, au 4000X2900px, și am acele dimensiuni din slider (să spunem) și am tot căutat un program bun pentru a face pozele cât de cât să se vadă mai frumos, dacă blocam la program doar să pun dimensiunea pe laterala eu, cea pe inaltime sa o puna programul sa iasa vizibila, insa era prea mare dimensiunea pe inaltime si se deforma.

Raver, despre contorul de vizite, cred ca contorizeaza doar cei care intra pe adresa site-ului, nu si cei care merg la alte pagini... ar trebui sa pun contorul, cred, in fiecare HTML...
Despre partea de jos a site-ului, multumesc pentru idee.

Material modificat de LuncaCernii - Luni, 07/10/2013, 7:58 PM
kelvis
Postări: 52
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 8:23 PM
ce sa spun si eu acum cred ca trebuie un text font mai dragutz ... uite si eu am realizat un site si incet incet din ce in ce mai bine pare sa fie acum uita-te si tu http://champion-fifa.ucoz.com/
Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 6 | 8:38 PM
LuncaCernii, care sunt dimensiunele sliderului ?
pur si simplu daca pozele tale depasesc marimea corespunzatoare bagale in photoshop si exista asa functie cum este Crop - in romana taei din imaginea originala imaginea ta dupa dimensiunele tale ! Nu e necesar chiar sa se vada 100% peisajul respectiv important este sa nu fie intinse imaginele si sa reprezinte esentialul

Un mic tutorial pentru a creea un slider mai bun

http://youtu.be/X_BOc8ZuYo0

bafta biggrin wink

Material modificat de Flavi - Luni, 07/10/2013, 9:15 PM
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 7 | 4:01 PM
Flavi, multumesc mult.

Adăugat (12/10/2013, 2:37 PM)
---------------------------------------------
Am revenit, am modificat ce era de modificat, dar acum vă rog sa imi spuneti daca pot adauga acel contor de vizualizari si pe paginile celalalte. Am adaugat ca aici: www.luncacernii.ucoz.ro , dar cand intru pe pagina respectiva arata codul normal de COUNTERS intre acele semne... daca se poate sa pun, sa vor sa imi spuneti.

Momentan, am doar ucoz.ro acolo ca nici drepturile de la ucoz nu le pot pune.

Adăugat (12/10/2013, 3:01 PM)
---------------------------------------------
Oare totul sa inceapa de aici?:
si trebuie sa scriu toate link-urile la paginile acelea de HTML?


Flavi
Postări: 258
Reputație: 14
Mesaj # 8 | 8:13 PM
LuncaCernii, ceva e mai bine ! Dar totusi logo nu e reprezintativ !
Ce priveste conturul il pui in footer (adica in sablonul subsol ) unde este Copyright si el toate paginele le detecteaza

LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 9 | 8:47 PM
Flavi, nu detecteaza intrarile...atat am umblat pe site, doar cand intru pe site imi adauga o vizualizare...

cat despre logo, nu stiu ce sa zic, il las pe moment asa...nu am o idee anume, plus ca sunt incepator la photoshop...

Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Nouă interfață
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: