• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Ajutor creare site
Ajutor creare site
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 1 | 1:47 AM
As vrea si eu dak se poate sa ma ajute cineva cu cateva sfaturi.
M-am apucat de crearea unui site dar m-am lovit de o mica problema dak pot spune asa.
Sa zicem ca fac un site cu anime-uri sau tutoriale video iar eu fac pagina principala si cea cu tutorialele.
As vrea sa stiu dak pot face ca sa pot adauga articole pe site prin intermediul unei pagini gen acea de pe ucoz prin care adaugi articole, nu sa creez cate o pagina pentru fiecare articol si sa pun cu link catre acea pagina.
Daca s-ar putea si cu conturi pe site si numai anumite grupuri sa le adauge gen acela de pe ucoz.Facand-ul pe host si domeniu nu voi mai avea acel Control Panel si as vrea sa stiu dak se pot face anumite pagini care prin completarea anumitor campuri sa creeze aceste articole automat.

Material modificat de Gravedigger - Vineri, 18/05/2012, 1:50 AM
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 2 | 3:03 AM
Gravedigger, functiile astea ti le ofera toate CMS-urile , daca esti in stare sa iti codezi propriul CPanel se poate , daca nu... ramai la uCoz wink .
PS: NU SE POATE!
Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 3 | 1:56 AM
Am gasit solutia perfecta pentru problema mea si am zis sa revin cu comments poate vor mai incerca si altii am gasit un cms destun de interesant si foarte usor de folosit, acesta se numeste joomla si se poate descarca de pe site-ul lor doar trebuie sa scrieti joomla pe google.Bafta la crearea propriului site;)
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 2:04 AM
Gravedigger, stai linistit ca majoritatea stim destul de bine ce CMS-uri mai sunt in online , joomla activeaza de prin 2005 si ma bucur ca ai aflat si tu in sfarsit de el smile si stai linistit ca nu o sa il folosesti prea multa vreme , de ce? te las pe tine sa descoperi wink cheers!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 11:03 AM
Gravedigger, pentru joomla e nevoie de urmatoarele:
sa sti php-ul
sa cumperi spatiu de disc
domeniu
succes

Gravedigger
Postări: 239
Reputație: 17
Mesaj # 6 | 11:35 PM
Muşatinu, Ms!Stiam cum sa fac dar problema mea era ca inca nu prea le aveam cu cms-urile si nu puteam intelege cum sa adaug continut fara sa adaug pagini mereu biggrin Era singura problema de care nu puteam trece.Si Danny, raspunsurile tale ca deobicei nu ma ajuta mai deloc si pe un ton ironic ca intotdeauna...As prefera chiar sa nu mai ma ajuti dak se poate happy
PS: Rog inchiderea acestui post!

Material modificat de Gravedigger - Joi, 24/05/2012, 11:36 PM
Comunitatea uCoz » Altele » Comunicarea dintre utilizatori » Ajutor creare site
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: