• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » plata prin card bancar
plata prin card bancar
DacianMoon
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 5:49 PM
Buna ziua, am si eu o intrebare. Se poate pune ca metoda de plata, in magazinul online, plata cu cardul?
Multumesc
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 7:26 PM
DacianMoon, momentan nu avem disponibilă plata cu cardul pentru clienții magazinelor online din România, din acest motiv (90% dintre români preferă plata la livrare): http://forum.ucoz.ro/forum/18-2613-1#16033 însă, până la sfârșitul anului avem în plan introducerea acestei metode cu plată pentru utilizatorii uCoz care dețin Magazine Online.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
DacianMoon
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:54 PM
OK, multumesc smile
Material modificat de DacianMoon - Joi, 05/06/2014, 0:02 AM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 4 | 0:06 AM
DacianMoon, da, așa e însă clienții selectează plata la livrare deși majoritatea magazinelor mari cuprinse în studiul respectiv au și metoda de plată cu cardul.

Ca să te asiguri ca vânzător că el, clientul, va ridica coletul, ar trebui să impui doar plata cu cardul însă, cu siguranță, comenzile vor scădea drastic, cu peste 80%. Asta pentru că, așa cum spune și studiul aprox 90% dintre comenzile din .ro sunt cu plata la livrare.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
DacianMoon
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 0:09 AM
mda, asa este.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » plata prin card bancar
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: