• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Configurare taxa transport pe magazinul online
Configurare taxa transport pe magazinul online
Mag-Total
Postări: 149
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:23 PM
Am incercat sa configurez, sa setez o valoare a taxei de transport (ce se adauga la valoarea produsului cumparat de client) si nu am gasit. Exista aceasta posibilitate de configurare?
Va , multumesc si astept un raspuns.
Material modificat de Mag-Total - Duminică, 01/04/2012, 8:24 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 1:17 AM
Mag-Total, da, există. Pentru a configura valoarea taxei de transport, trebuie să mergeți în Panoul de Control la Metode de plată, livrare, valute şi cursuri => Metode de livrare => Adaugați și denumiți modalitatea de plată => Bifați foloseşte modulul calculării preţului livrării => Setările modulului. De acolo, mergeți la matricea prețurilor și stabiliți un preț pentru livrare, în funcție de mai multe criterii, cum ar fi valoarea comenzii, cantitatea produselor comandate, etc. Mai multe informații despre această opțiune găsiți și aici, în manualul de utilizare al Magazinului Online => http://testing-website.ucoz.ro/EShopManual.pdf. Dați-ne vă rog de știre dacă a funcționat!
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
sorin-capbatut
Postări: 1
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 11:22 PM
< spam >
edit: Danny
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Magazine Online / E-shop » Configurare taxa transport pe magazinul online
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: