• Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Statistici » Statistici (Descrierea temei de discuție)
Statistici
HakTar
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 16 | 3:40 PM
Sall cine ma poate ajuta si pe mn ....eu am un subdomeniu si nush dc nu merge deloc ...ca doar lam atasat ...si tot nu imi merge..imi da eroare la pagina cand intru ...si as vrea sa imi spuneti ce sa fac ca sa imi mearga...

Adăugat (24/10/2012, 2:40 PM)
---------------------------------------------
Sall zicemi si mie dece cand intru pe Site-ul meu imi detecteaza antivirusul ... zicetimi si mie cum pot sa il fac sa nu mai imi detecteze antivirusul plyzzzzzzzzzzzzzzz

ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 17 | 4:02 PM
HakTar, daca antevirusul sau browserul ti-a gasit malvare pe site inseamna ca:
1 un fisier de pe site-ul tau e hostat de un alt site care a fost denuntat ca malware
2 un fisier .JS nu functioneaza cum trebuie.

Pe viitor daca scrii in topicuri straine cu continut care nu are nimic comun cu mesaju tau, vei primi penalizare... asta e a 2 prentaminare si ultima.

HakTar
Postări: 24
Reputație: 0
Mesaj # 18 | 5:23 PM
si cum il fac sa nu mai imi detecteze antivirusul?
Site-ul meu este http://www.filmenoi.at.ua la asta imi detecteaza
Material modificat de HakTar - Miercuri, 24/10/2012, 5:26 PM
marrya
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 19 | 10:51 PM
Buna, as avea nevoie de putin ajutor. Am activat modulul Statistici, insa nu inteleg ce trebuie sa fac cu codul $COUNTERS$. Banuiesc ca trebuie pus undeva.... dar unde?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 20 | 11:12 PM
marrya, unde vrei sa apara contorul, cel mai des in sidebar http://forum.ucoz.ro/forum/4-921-1
marrya
Postări: 4
Reputație: 0
Mesaj # 21 | 5:46 PM
Poi sa apara unde o vrea. Eu as vrea sa pot verifica statisticiile siteului( cine a intrat, cati vizitatori au fost azi etc. ) doar ca imi da acel cod si nu stiu ce sa fac cu el. La celelalte module nu apare, decat la unele insa pe alea nu le folosesc. In loc de "obtineti codul" la celelalte apare " verifica modulul"
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 22 | 2:08 PM
marrya, pentru a introduce Counter-ul, trebuie să folosești Constructorul cum ți-a spus și Muşatinu. Astfel, acolo trebuie să introduci acest cod

Cod
$COUNTER$<?if($ONLINE_COUNTER$)?><hr />$ONLINE_COUNTER$$ONLINE_USERS_LIST$<?endif?>


Blocul (sectiunea) poate fi creată prin intermediul Constructorului, urmând acești pași:

1. Autentifica-te pe website ca Administrator.
2. Alege "Constructor" -> "Activare Constructor" din Admin-bar.
3. Alege "Constructor" -> "Adaugare secțiune +" .
4. Muta secțiunea nou creată prin drag în partea dreaptă sau stângă a website-ului.
5. Poți redenumi secțiunea (blocul) nou creat apăsând pe numele acestuia ("Secțiune nouă").
6. Pentru a introduce conținutul noii secțiuni create (codul counter de mai sus), apăsați butonul http://s0.ucoz.net/.s/img/icon/btn-modify.png din secțiunea nou creată.
7. Pentru a salva schimbarile, alege "Constructor" -> "Salvare modificari".

Dă-ne de știre dacă a funcționat!

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Statistici » Statistici (Descrierea temei de discuție)
  • Pagina 2 din 2
  • «
  • 1
  • 2
Căutare: