• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Intrebare
Intrebare
Kode
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:00 PM
Salut! Am creat meniul site-ului. Anumite meniuri mama mai au si meniuri copi, ca sa zic asa.:)) In meniurile copi si in cele mama, vreau sa am posturi, adica, iti apare lista de postari, si tu, cand dai click pe ce te intereseaza sa iti arate restul postarii. Adica, pana sa dai click sa fie doar o parte din postari apoi, daca vrei sa vezi restul, sa dai click pe postarea respectiva si sa te "arunce" in ea. Cum fac? La fel si pentru paginile mama. Daca se poate, sa nu ma bagati prea mult in HTML, pentru ca de abia daca stiu sa fac un pic de programare in Pascal. biggrin Sau daca e nevoie sa fac toata treaba in HTML sa spune-ti mai explicit ca sa inteleg pedeplin. Multumesc!
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 10:07 PM
Kode, nu prea am inteles, un link la un site unde ai vazut ceva asemanator cu cea ce vrei tu.
Kode
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 10:44 PM
Cel mai simplu si mai la indemana exemplu ar fi siteul Pro Tv. Sau Prima Tv, Antena 1, etc.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 10:44 PM
Kode, mai precis ce de acolo, un screen ar fi foarte util, pentru a putea sa te ajutam.
Kode
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 11:03 PM
http://www.protv.ro/stiri/ intra pe linkul-o sa vezi un videoclip cu Romani au talent si in imagine e un nene. Sub videoclip sunt si alte articole(stiri). Ceva de genul. Ca o lista cu stiri si cele mai noi sa fie primele. Iar tu, cel care intri pe site poti sa vezi doar titlul si ca sa citesti restul stiri sa dai click pe titlu si sa te arunce pe pagina cu restul stiri.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 11:19 PM
Kode, cea ce vrei tu se face prin "Informatori" . Link , nu este chiar cea ce vrei tu, dar este un model.
Kode
Postări: 7
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 11:36 PM
http://muzica.metropotam.ro/stiri-din-muzica/ Sau in genul asta, cum e in link.

Adăugat (17/02/2012, 9:36 PM)
---------------------------------------------
Dar cum pot pune un informateor intr-o anumita bucata a meniului. Meniul meu e ceva de genul Home
Stiri-la stiri mai am ale categori: "Sportive, Politica, ACTA"
Noutati IT
La stiri si noutati IT vreau sa pun aceste stiri. Cand am creat un informator mi-a aparu in meniu si Forum. Dar eu le vreau la cele 2 categori mentionate mai devreme.

Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 8 | 2:47 PM
Kode, nu poti pune intre categori, poti pune codul in acelasi block, dar iti va aparea inainte sau dupa toate categoriile, in functie de pozitionarea informatorului
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Intrebare
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: