• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Disparitie rubrici meniu (Disparitie rubrici meniu)
Disparitie rubrici meniu
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 8:29 PM
Nu stiu cum mi-au disparut rubricile din meniu. fara ele nu pot accesa continul siteului. Deasemena mi-a disparut si continul din al doile recipient in timp ce un link ce arata timpul, luat de pe net mi se multiplica la nesfarsit. Nu stiu daca am fost destul declar. www.scoalavlahutais.ucoz.ro
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 2 | 9:14 PM
band, mie îmi arată bine...acum nu știu cum arăta înainte biggrin
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 6:27 AM
Dark, am mai "mesterit" eu si am reusit sa adus meniul la loc. Dar in partea dreapta nu pot face nimic. Acolo mi-au disparut toate sectiunile. Si calendarul si prietenii site-ului si tot ce aveam. Dar partea interesanta este asta. Am pus inapoi un clip cu imnul scolii. Dar daca vreau sa mai adaug o sectiune prin Constructor - adaugare sectiune MI SE DUBLEAZA SECTIUNEA EXISTENTA. wacko Adica imi apare inca o data o sectiune cu imnul scolii
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 4 | 6:56 PM
Ai pus ceva greșit și nu am cum să îmi dau seama... singura soluție: Design - > Administrare design (șabloane) -> Paginile site-ului -> Redă șablonul inițial.
Material modificat de DarkLight - Miercuri, 14/05/2014, 6:59 PM
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 7:41 PM
Si in acest caz ce se va intampla? Ce inseamna acest initial. Adica chiar de cand am inceput sa fac siteul? Sau sa creez o copie de rezerva ca sa fu sigur ca nu stric tot?
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 7:53 PM
Revine la șablonul inițial , conținutul site-ului nu se pierde, containerele din stânga și din dreapta o să fie ca la început. E posibil să îți facă probleme din cauza script-ului luat de pe net cu timpul.
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 8:27 PM
Nu prea imi convine. Dupa cum spui voi pierde tot ce am scris la rubrica STIRI. Si nu am chef sa o iau de la capat. De restul nu e problema
DarkLight
Postări: 57
Reputație: 2
Mesaj # 8 | 8:43 PM
Poți să salvezi secțiunea știri. Ca să salvezi tot ce e la secțiunea știri trebuie activat constructorul, după ce ai activat constructorul click pe rotița aia albastră din dreptul secțiunii știri. Acum click pe tabul HTML din fereastra nou deschisă și copie tot conținutul de aici într-un fișier text.
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 7:25 AM
Multumesc pentru indicatii. dar nu prea am curaj. Stau si ma gandesc ca mai e la mijloc si meniul site-ului. Si asta trebuie refacut. Asta cum mai poate fi salvat.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Disparitie rubrici meniu (Disparitie rubrici meniu)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: