• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Virusi in cp (...)
Virusi in cp
Davv
Postări: 6
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:44 PM
Salut ! Antivirusul meu a detectat niste virusi in CP, cum sa fac sa scap de ei?? Plz. astept raspuns smile

dovada : http://goo.gl/9HyPy4
Material modificat de Davv - Vineri, 09/05/2014, 3:01 PM
Joe
Postări: 771
Reputație: 41
Mesaj # 2 | 8:19 PM
Davv, sunt alerte false din partea lui AVG. Cei de la uCoz au trimis deja un raport la AVG.

Sursa: forumul pe limba engleză.
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 3 | 8:20 PM
Davv, nu ai viruși, AVG mai colectează anumite date din WOT și marchează anumite subodmenii precum și banner-ul publicitar afișat de website ca fiind virusate.

Dacă mai apar mesaje de tipul ăsta și este destul de inconfortabil, sfatul este să:

1. Îți atașezi domeniu propriu sau 2. Achiziționezi un pachet premium de la uCoz începând cu cel "Bază" de la 3.09$/lună pentru a elimina Banner-ul publicitar.

Cum zicea și bigblog, un raport a fost trimis deja însă dacă vrei să previi orice mesaj viitor, poți urma oricare dintre cele două variante.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 0:18 AM
salutare
sunt new entry in zona asta dar dupa o saptamana am inceput sa inteleg ce vorbiti pe aici simi-am faut un site;
acum vreau sa iau chestia aia de baza de 3 $ dar vad ca nu le merge pagina cu tarife, stiti cumva cum se plateste? merge cu cardul?
si mai am o intrebare va rog, inca nu am incercat sa bag banner din rotator banner, dar daca prin absurd ma invadeaza maine 1 mil de vizitatori si am reclama cum imi iau banii trebuie sa fac un cont un contract ceva cu cineva?
cum pun reclama de goagle?
scuze am pus multe intrebari dar doar la intrebarile astea ma pricep sa le pun, citesc mai mult intrabarile si raspunsurile la intrebarile altora smile
merci

Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 5 | 0:53 AM
dandani, bine ai venit în sistem. Dacă dorești să achiziționezi pachetul de Bază la 3.09$/lună poți să efectuezi plata prin intermediul cardului bancar doar că trebuie să o faci pe minim 2 luni, suma minimă acceptat la plata cu cardul fiind 5$. Mai multe detalii despre cum se efectuează transferul găsești aici.

Referitor la Rotatorul de Bannere, poți utiliza opțiunea pentru a publica bannere iar legat de monetizarea vizitatorilor ai mai multe detalii aici despre variantele utilizabile.

În orice caz, pentru a pune "problema" numeroșilor vizitatori, trebuie să ții cont de câteva reguli atunci când lansezi un website, pentru a atrage trafic Google friendly, de exemplu: (citește aici mai multe)

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 1:04 AM
merci raver,
te-am mai citit si inainte desi abia acum am intrat pe forum, am un plan sa ma fac cunoscut inca nu sunt gata trebuie sa ma pregatesc intai, eu am un target stabilit deja pe care il cunosc deja, dar trebuie sa ma familiarizez cu tehnica asta online, trei zile nu am inteles nimic din codurile alea, nici acum nu lestiu, dar stiu sa le caut, trei zile incercam sa modific sabloanele desi habar nu aveam de html, stiama ceva vizul bazic am facut in acces cate un program de facturare si chestii, credeam ca e la fel ca lucrul cu bazele de date dar mi s-a parut complicat, am inceput sa mai bunghesc smile chiar am distrus o pagina, si pe urma amscris scriptul in notepad dupa alta pagina si am dat cu ctr/v, spre uimiea mea a mers smile scopul sitelui pe care l-am facut nu este reclama neaparat dar trebuie sa stiu tot sunt incepator incepator nici nu ma pricep sa intreb cand invat intrebarea sau cand intrebarea pe care vreau sa o pun imi este mie clara de multe ori gasesc si raspunsul fara sa mai fie nevoie de ea.. din pacate nu e mereu simplu
multumesc! smile

Adăugat (13/06/2014, 9:48 AM)
---------------------------------------------
help again smile

am cumparat pachetul de baza si nu stiu cum sa schimb domeniul unde sa intru unde sa cer, m-am incurcat in parole

Adăugat (13/06/2014, 9:49 AM)
---------------------------------------------
l-am luat pe 12 luni si am domeniul cadou

Adăugat (13/06/2014, 10:34 AM)
---------------------------------------------
pana la urma am facut ce am facut si mi-a dat u mesaj ca mai dureaza 4 ore, dar mesajul zice ca apare cand fac procedura corecta, daca am mesajul inseamna ca in abrambureala mea am facut totusi corect ce am ametit pe acolo; astept sa vad ca se schimba cu domeniul nou siteul si pe urma alte probleme ca trebuie sa imi fac mailuri cu numele domeniului

Adăugat (13/06/2014, 11:15 AM)
---------------------------------------------
Help din nou!

teoretic merge dar ma macina o intrebare:

Imi apare ca domeniul e pe vine adica este atashat dar inca nu e transferat pentru ca trebuiesc inlocuite niste servere DNS

intrebarea este Trebuie sa schimb eu, sau le schimba cineva de la domain de acolo si de aceea dureaza niste ore?

am citit pe tutoriale pe forum ca se explica dar zice ca trebuie sa schimb serverele astea dns si nu le gasesc pe nicaieri sa le schimb, m-am uitat in control pannel
multumesc anticipat

Adăugat (13/06/2014, 11:41 AM)
---------------------------------------------
am gasit de unde se schimba serverele cred, am schimbat dar erau deja schimbate am mai dat un save si cred ca am lungit timpul de asteptare, am citit pe aici ca dupa orice modificare trebuie asteptat niste ore, cand am dat save desi erau scrise corect serverele cred ca este ca si cum as fi facut o noua modificare... ma gandesc ca daca dau asa save din 3-4ore in 3-4 ore as putea astepta la infinit... greu cu onlinul asta....

Adăugat (13/06/2014, 1:43 PM)
---------------------------------------------
am ramas neconsolat, nu stiu ce pereche de servere trebuie sa setez, am scris la tehnic dar nu mi-au raspuns cry

Adăugat (13/06/2014, 10:11 PM)
---------------------------------------------
mi-a raspuns tehnicu in sfarsit, n-am inteles nimic azi am luat pachetul si domeniul si ei imi zic ca nu am reinoit domeniul sia expirat mai tare ca fat frumos ala crestea intr-o zi cati altii in 7 domeniul meu a expirrat de azi de la ora 11 pana la ora 22 inainte sa im raspunda tehnicu... tare de tot, domeniul a fost mai rapid ca tehnicu
imi miroase a tzeapa

Adăugat (13/06/2014, 10:47 PM)
---------------------------------------------
e teapa clar, sunt doua siteuri domain.ucoz.com si domains.ucoz.com am intrat pe unul si trebuia pe celalalt, m-am logat la amandoua, oricum cred ca nu se da nici un domeniu premiu, ma gandesc sa iau din nou domeniu, dar cred ca merg din tzeapa in tzeapa, stau pana maine sa ma linistesc si vad ce e de facut, cred ca am nimerit unde nu trebuia

Adăugat (13/06/2014, 10:58 PM)
---------------------------------------------
acum imi schimba si parolele primesc mailuri in rusa

Adăugat (14/06/2014, 0:04 AM)
---------------------------------------------
pana la urma pare ca am recuperat domeniul am reluat procedurile ma duc sa ma culc, sunt cam agitat poate se rezolva pana maine si imi revin
o seara buna


Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 7 | 9:04 PM
dandani, toate detaliile legate de cum utilizezi un certificat primit în urma achiziționării unui pachet "Bază" pe 1 an de zile se găsesc aici.
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Virusi in cp (...)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: