• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Pagini ... oarbe (Inserare pagini)
Pagini ... oarbe
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 9:49 AM
Ma confrunt cu urmatoarea problema
Doresc sa realizez o pagina care sa nu apara in meniu dar sa poata fi accesata cad dau clic pe un meniu.
Ca sa fiu mai clar. Am realizat un site la o scoala. Si am o pagina intitulata ELEVI care contine subpaginile CLASA 1, CLASA 2, etc. Dorec ca dand clic pe CLASA 1 ( de exemplu) sa mi se deschida o pagina cu elevii clasei, pagina creata de mine, dar care sa nu apara in meniu
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 12:00 PM
band, http://forum.ucoz.ro/forum/8-1250-2 uite asa adaugi sau stergi elemente din meniu.
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:36 PM
Te rog mai citeste o data ceea ce am scris eu. Nu cred ca are legatura cu raspunsul tau. Scuze
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 4:52 PM
band, am inteles perfect, la link-ul dat de mine e explicat cum sa scoti din meniu.
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 10:48 AM
Mai draga Musatinu. Am citit totul de n ori si nu am gasit nicaieri solutia la problema ridicata de mine. Poate nu am fost destul de clar. Reiau. Am o pagina sa zicem FOTBAL si o subpagina LIGA 1. Acum daca dau click pe LIGA 1 sa imi apara o pagina care nu se vede in meniu intitulata CLASAMENT. Asta e tot.

Adăugat (03/12/2013, 9:48 AM)
---------------------------------------------
Alte idei vad ca nu apar. oare sa nu se poata face acest lucru?

yce
Postări: 155
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 6:38 PM
Foarte simplu.. creezi o pagina CLASAMENT, stergi din meniu pagina, iar la link-ul de le LIGA 1 pui link-ul paginii CLASAMENT.

Asta am inteles din ce ai zis sper sa te ajute.
Material modificat de yce - Marţi, 03/12/2013, 6:38 PM
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 10:41 PM
Pai si daca stergi pagina .... ?????
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 8 | 7:58 PM
band, nu se sterge pagina, doar continutul meniului.

uite am modificat topicul dat mai sus

band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 8:27 AM
Phuuu hai sa incerc altfel
deci in meniul principal am pagina RESURSE. De aici una din subpagini este ELEVI. Dau click pe acesta pagina si se deschide astfel
CLASA PREGATITOARE A
CLASA PREGATITOARE B
ETC, ETC
De aici mai departe apare problema. Eu doresc sa dau click pe CLASA PREGATITOARE A ( de exemplu) si sa mi se deschida o alta pagina care sa contina elevii clasei, dar care pagina sa nu imi apara in meniul principal. Aici cred ca e vorba si de hyperlink, nu?

Poate am devenit agasant, dar daca nu imi e clar asta e. Intreb pana voi pricepe explicatiile voastre
Unde gasesc optiunea Adaugă o legătură către pagină în meniul principal al site-ului si .... Dacă noul meniu nu apare în mod automat, va trebui să resalvați șablonul corespunzător (e.g. Partea superioară a website-ului).

Adăugat (06/12/2013, 7:27 AM)
---------------------------------------------
Gata am rezolvat-o. Cu indicatiile voastre, cu ce am mai pus de la mine si s-a aranjat. Multumesc pentru indicatii

Material modificat de band - Joi, 05/12/2013, 2:54 PM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Pagini ... oarbe (Inserare pagini)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: