• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Ultimele intrebarii
Ultimele intrebarii
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:29 PM
1. Am vrea daca se poate sa stiu daca pot scoate acel Regulament Forum si sa-l pun eu intr-un topic.
2. Cand creez o tema de discutii pe forum as vrea sa imi apara putin mai mare , si ca sa-mi dispara acel scris de Soldat .
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 6:01 PM
AdryanAdy, 1. Da. Trebuie să faci în felul următor:

A. In Panoul de Control: Administrare Design –> Forum –> Aspectul general a paginilor forumului
trebuie șters următorul cod:
Cod
<a class="fNavLink" href="$BOARD_RULES_LINK$" rel="nofollow"><!--<s5166>-->Regulamentul forumului<!--</s>--></a> ·


B. In Panoul de Control -> Forum –> Regulamentul forumului, aici poți șterge/modifica regulile forumului.

2. Dacă te referi la dimensiunea textului din cadrul Temei de discuție, poți să faci asta din Administrare Design -> Forum ->

adaugă
Cod
.posttdMessage {font-size:20px;}
unde 20 este valoarea fontului dorit. Poți să folosești ce dimensiune vrei.

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 5:26 PM
Raver am intrat si-am sters Forum > Regulametul Forumului , am intrat si-n Forum > Aspect general al forumului si-am sters
Cod
<a class="fNavLink" href="$BOARD_RULES_LINK$" rel="nofollow"><!--<s5166>-->Regulamentul forumului<!--</s>--></a> ·
dar cand dau pe SALVEAZA imi apare chestia asta : Şablonul nu conţine codul necesar $POWERED_BY$

De ce oare ?
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 6:23 PM
AdryanAdy, template-ul e rau adaptat si probabil Copyright-ul uCoz e scos, acesta trebu introdus undeva in partea inferioara a site-ului
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 2:56 AM
Musantinu putin mai explicit daca nu te superi binenteles
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 6 | 1:08 PM
AdryanAdy, trebuie să intri în Panoul de Control -> Design -> Administrare Design-ului (șabloane) -> Secțiuni globale -> Partea inferioară a site-ului.

Acolo, trebuie să ai:

Cod
<div class="footer"><!-- <copy> -->Copyright MyCorp © $YEAR$<!-- </copy> --><br>$POWERED_BY$</div>


Dacă nu, trebuie introdus, bineînțeles, altfel riști blocarea website-ului biggrin

Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
AdryanAdy
Postări: 51
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 12:40 PM
Probabil din greseala l-am sters , fara nici un fel de intentie
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Ultimele intrebarii
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: