• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Nedumeriere (Link dofollow in semnatura.)
Nedumeriere
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 1 | 9:51 PM
Astazi sa inregistrat pe site al 1400'lea membru si cu ocazia asta doresc in viitorul apropiat sa dau drumul si la forum , dar am o mica nelamurire:
Exista vre'o posibilitate/optiune prin care link-urile de pe forum din semnatura sa fie follow (dofollow) ?
Ar fi un dezavantaj foarte mare sa nu pot face acest lucru :|
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 2 | 11:10 PM
Danny,
Code
<span class="signatureView">
schimbi cu
Code
<span class="signatureView" rel="nofollow">
insa nu stiu daca va merge, cautand pe google peste tot lumea zice ca nu e posibil.

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 3 | 3:17 PM
Ok Muşatinu, o sa incerc varianta ta ... sper foarte tare sa si functioneaza.

Update:
Se pare ca nu actioneaza in nici un fel ce mi-ai dat mai sus sad .
o sa abandonez ideea in cazul asta .

Adăugat (03/06/2012, 2:17 PM)
---------------------------------------------
Am reusit sa gasesc o metoda prin care link-urile din semnatura sa fie dofollow si m-am gandit sa impartasesc si cu voi.
Deci,cine o sa fie nevoit sa faca acest lucru va trebui sa adauge acest cod
Code
<script type="text/javascript">     
$(document).ready(function(){     
     $("a").attr("rel","dofollow");     
});     
</script>

intre
Code
<head> si </head>
in general appearance of forum pages.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 4 | 2:27 PM
Danny, am instalat un script pentru chrome care arata care link-uri sunt follow si si care sunt nofollow. Spre uimirea mea, semnaurile din foum sunt nofollow .
si daca te uite surrsa paginii de aici
Code
<span class="signatureView"><b><span style="color:purple">I feel a very unusual sensation - if it is not indigestion, I think it must be gratitude.</span>
<a class="link" href="http://filmez-hd.com/" rel="nofollow" target="_blank">HD Wallpapers</a> to customize your screen with some stylish backgrounds.</b></span>


vezi ca link-ul are rel="nofollow" smile

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 5 | 2:53 PM
Muşatinu, cu siguranta link-urile au fost,sunt si vor fi "nofollow" pe acest forum tongue , eu cautam aceasta posibilitate pentru a o folosi pe un website/forum de-al meu happy ... intre timp am ajuns la Utilizatori găsiţi: 1787 si tot nu am dat drumul la forum :)) ... nu prea mai am timp sa ma ocup .
Multumesc de observatie oricum wink
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 6 | 3:02 PM
Tot voi cereţi utilizatorilor să respecte regulile şi, la crearea unui nou topic, să nu bage titluri de genul: Am o problemă, Nedumeriere, Ajutaţi-mă, vă rog! ş.a.m.d.

Cui oare-i va veni idee să scrie Nedumerire, în câmpul de Căutare, pentru a găsi chestia asta cu falovurile )

Şi, dacă se poate, vă rog şi pe înţelesul nostru, ce-i aia falov, noufalov )... nu toti suntem englişmeni.

Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 7 | 3:24 PM
Stapanul, buna observatie dar am totusi o scuza , acest topic dateaza din 27/05/2012 pe vremea cand eram un simplu membru si nu puneam accent pe chestiile astea, am scris totusi o descriere (Link dofollow in semnatura.) care e relevanta la subiectul topic'ului .
O mini explicatie a unui link "do follow" o gasesti in acest topic http://forum.ucoz.ro/forum/20-1039-1 iar no follow logic e opusul .
PS: Gasesti foarte usor pe net detalii amanuntite despre acest artibut folllow si no follow .
Stapanul
Postări: 53
Reputație: 2
Mesaj # 8 | 3:27 PM
Mulţumesc, mă apuc de citit.
Pomul se cunoaşte după roade, omul după fapte.
Şabloane şi scripturi traduse în Ro
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Nedumeriere (Link dofollow in semnatura.)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: