• Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Forum
Forum
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 1 | 2:01 AM
Cum poti face ca Forumul sa se deschida in aceeasi fereastra dar pe intreaga suprafata? Adica, atunci cand accesez forumul sa imi apara mare?
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 2 | 4:42 AM
LuncaCernii, cum adica "in aceeasi fereastra dar pe intreaga suprafata? Adica, atunci cand accesez forumul sa imi apara mare?" ? Pai tie cum ti se deschide ?
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 3 | 2:13 PM
LuncaCernii, daca am inteles bine, tu vrei sa stergi block-urile? Daca da, intri in Control panel --> Principală » Personalizaţi design-ul --> Forum --> Aspectul general a paginilor forumului --> si de acolo stergi sectiunea globala
Code
$GLOBAL_CLEFTER$

LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 4 | 7:50 PM
http://proiectemobila.ucoz.com - cand dau click pe forum imi apare forumul largit...uitati
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 5 | 7:52 PM
LuncaCernii, si tu ce vrei sa modifici la forum?
LuncaCernii
Postări: 89
Reputație: -1
Mesaj # 6 | 9:28 PM
Doar sa mi se deschisa forumul in genul acela, nu vreau sa modific grafica sau altceva
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 7 | 9:54 PM
LuncaCernii, ti-am explicat mai sus cum poti sa faci acest lucru.
general-thade
Postări: 2
Reputație: 0
Mesaj # 8 | 11:21 PM
imi raspunde cnva si mie va rog frumos?????? sad sad sad
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 9 | 11:34 PM
general-thade, nu mai posta pe unde te duce capul ... ti sa raspuns deja la aceasta intrebare aici
SabinMoraru
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 10 | 11:26 PM
salutari! as dorii si eu sa-mi spune-ti, cum pot sa fac, atunci cand intru pe site-ul meu, sa imi apara forumul, nu prima pagina...? multumesc
daniel
Postări: 359
Reputație: 23
Mesaj # 11 | 11:49 PM
SabinMoraru, intri in cpanel ----> setari ---->setari standard ------> la intrarea pe pagina principală, se redirecţionează la: ,si acolo setezi ce modul vrei sa apara ca pagina principala biggrin
SabinMoraru
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 12 | 0:01 AM
perfect! multumesc muult! booze
gabitza
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 1:07 PM
Buna ziua!
As dori sa va intreb de unde pot sa accesez lista de smileys, pentru a sterge din ea anumite pozitii.
mentionez ca ieri am incarcat un fisier de smileys personalizat... pe masura ce le-am adaugat in fisier au aparut si in lista, amestecate.
apoi am mers la editor si le-am adaugat.......am dorit gruparea lor in ordine alfabetica, dupa denumire....
acum imi apar in lista care se acceseaza din raspuns la forum si haotic, dar si cele ordonate dupa editare si as vrea sa le pastrez numai pe cele ordonate alfabetic si sa le pot sterge pe celelalte.
nu stiu unde sa intru ca sa fac acest lucru. va rog sa ma ajutati!
Multumesc!
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 4:27 PM
gabitza, tu ai schimbat smile-urile standart? deci ele apar in ordinea adaugarii.
gabitza
Postări: 10
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 0:14 AM
Buna seara!

Citat (Muşatinu)
gabitza, tu ai schimbat smile-urile standart? deci ele apar in ordinea adaugarii.


am creat un set personalizat, complet!
problema era ca, in lista atasata forumului (la raspuns nou sau la mini-chat), fiecare smiley imi aparea de doua ori.......nu stiam, de ce?.......... dar: atunci cand am creat fisierul cu smileys, in managerul de fisiere, pe masura ce introduceam cate unul, imi aparea imediat si in lista...........bun!....................ulterior, mergand in editor, ca sa-mi creez lista personalizata, mi s-au ordonat alfabetic, dupa cum le denumisem eu (...am facut acest lucru pentru a grupa smiley-urile care exprima aceeasi stare, pentru a putea fi mai usor gasite de utilizatori).........dupa ce am dat salvare fisier personalizat, ele au aparut in lista de smileys inca o data (dar in ordinea alfabetica, dupa cele aparute initial)
problema e ca vreau sa vizualizez in lista, fiecare smiley o singura data, iar lista sa fie ordonata alfabetic!
subliniez ca am redenumit fiecare smile in asa fel incat, la final, sa-mi apara grupate in functie de starea pe care o exprima (codurile lor, care apar in momentul atasarii la fisier, ar genera o ordine aleatoare)
sper ca m-am exprimat in asa fel, incat sa intelegeti corect ceea ce vreau sa spun...
multumesc inca o data!
Material modificat de gabitza - Luni, 21/01/2013, 0:18 AM
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Forum » Forum
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: