• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Cum adaug text in fiecare categorie . (Doresc sa adauga in fiecare categorie informati text)
Cum adaug text in fiecare categorie .
pcddani
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 7:58 PM
http://itopinii.ucoz.ro/ uitati de exemplu pentru Hardware Desktop PC-uri doresc ca in pagina aceasta sa scriu informatie..despre x...ce cod trebuie sa inserez.Nu doresc sa inserez un cod care la toate categorile sa ma duca pe prima pagina.Sunt la inceput va rog sa ma intelegeti.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 2 | 8:20 PM
pcddani, tu ai postat în secţiunea Forum şi în cea ce doreşti tu vorbeşti despre altceva ,până la urmă pentru ce vrei?
pcddani
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:33 PM
deci eu doresc sa fac un site despre opini despre produse. Si la fiecare categorie doresc sa aduc posturi zilnice lunare..in functie de lansarile de produse pe categoria respectiva. Dar "stirile " sa nu fie pe prima pagina la rand..adica sa fii fiecare in sectiuni cand vrea omul sa caute o informatie sa nu ia tot site-ul la puricat.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 4 | 8:46 PM
pcddani, în cazul tău apeşi şi scri la fiecare secţiune în parte conţinutul
pcddani
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 9:09 PM
Da am vazut ,ma gandeam cum este le prima pagina sa imi dea voie sa postez informatii nu sa modific tot timpul ce am scris.Sa am ceva in genu "new post" si sa se continuie pe pagina.Sper ca nu te inebunesc ....dar de 2 ore incerc sa gasesc o solutie desi am cautat serios.
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 6 | 9:16 PM
pcddani, cum ai facut tu nu poti , dar poti instala un modul si sa faci ce doresti tu smile
pcddani
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 9:21 PM
Pai atunci cum instalez sau ce trebuie sa fac .Am de cand sa cumpar host si domeniu dar inati vreau sa rulez site-ul 1-2luni asa pana strang toate fondurile.Daca ai timp spune-mi ce "modul" trebuie sa instalez.:D
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 8 | 9:30 PM
pcddani, eu iti recomand sa instalezi modulul File catalog , este mai usor de folosit sau modulu News.
Pentru a instala un modul trebuie sa intri in Cp -->In stanga in meniul cu modulele instalate jos gasesti "Inactive" dai click si instalezi modulul care doresti.

pcddani
Postări: 5
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 9:41 PM
Bine multumesc mult si scuze ca te-am stresat. biggrin
Devil
Postări: 1235
Reputație: 54
Mesaj # 10 | 9:51 PM
Nu mai stresat happy , ajut cu placere pe oricine.

Tema mutata in sectiunea "Editorul de pagini "

Liinux
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 11 | 3:04 AM
Hei, salut:)
Vreau sa adaug un articol si imi spune :"Selecteaza categoria" dau pe ea, si nu-i nimic.
Si fara sa selectez categoria nu pot sa adaug articolul.:(
Imi poate explica, va rog, cineva ce sa fac? sad
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 12 | 3:17 AM
Liinux, in Control panel la modulul dat creezi categori..
Liinux
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 13 | 2:33 AM
Ok, mersi mult, dar mai e o mica problema mellow ...am cautat timp de o ora si ceva si nu gasesc Control panel..adica l-am gasit la inceput dar nu imi mai amintesc.:-ss..multumesc oricum:-s
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 14 | 2:44 AM
Liinux, www.site/admin
Liinux
Postări: 3
Reputație: 0
Mesaj # 15 | 2:50 AM
multumesc mult!am rezolvat problema!:*
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Cum adaug text in fiecare categorie . (Doresc sa adauga in fiecare categorie informati text)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: