• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Stergere si adaugare (de sters pagina principala si de adaugat un registru frumos)
Stergere si adaugare
dR_dRE
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 12:09 PM
Am si eu 2 intrebari simple va rog frumos daca se poate?

1. Cum sterg pagina principala in asa fel incat utilizatorul cand intra pe site sa-l duca direct pe forum.
2. Cum schimb formularu de inregistrare?

http://s26.postimg.org/9h219n2cp/crop.png

Cred ca am facut o tampenie si imi arata ceasul acolo
Moldoveanu
Postări: 35
Reputație: 0
Mesaj # 2 | 12:25 PM
dR_dRE,
Citat dR_dRE ()
1. Cum sterg pagina principala in asa fel incat utilizatorul cand intra pe site sa-l duca direct pe forum.

Editor de Pagini-->>Setarile Modulului-->>La intrarea pe pagina principală, se redirecţionează la: si pui la Forum!
Citat dR_dRE ()
2. Cum schimb formularu de inregistrare?

poate formularul de audentificare?
Remus
Postări: 286
Reputație: 5
Mesaj # 3 | 3:23 PM
Salut dR_dRE, la prima intrebare ti-a raspuns Moldoveanu, pentru a schimba la loc formularul de autentificare apasa sus pe bara de Constructor » Activare constructor dupa care la Formularul pentru autentificare apesi pe rotita de langa x » HTML » iar acolo pui codul $LOGIN_FORM$ » Salveaza.

A doua metora din Control Panel » Design » Administrare Design (sabloane) » Primul recipient » cauti Formularul de autentificare si inlocuiesti cu codul $LOGIN_FORM$

Cod
<!-- <block1> -->
<?if($LOGIN_FORM$)?>
<div class="sidebox"><div class="sidetitle"><span><!-- <bt> --><!--<s5158>-->Formularul pentru autentificare<!--</s>--><!-- </bt> --></span></div>
                 <div class="inner">
                 <!-- <bc> -->$LOGIN_FORM$<!-- </bc> -->    
                 </div>
       <div class="clr"></div>
       </div>
<?endif?>
<!-- </block1> -->

dR_dRE
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 4 | 6:39 PM
Gata multumesc.
Material modificat de dR_dRE - Sâmbătă, 09/08/2014, 6:39 PM
Moldoveanu
Postări: 35
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 11:13 PM
dR_dRE, crede biggrin
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Stergere si adaugare (de sters pagina principala si de adaugat un registru frumos)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: