• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Mai multe pagini (Cum impart continutul unei pagini?)
Mai multe pagini
YorNO
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 6:59 PM
Buna ziua, am nevoie de ajutor.. nu am mai folosit demult php. java.
Cum trebuie sa procedez pentru a imparti continutul unei pagini in 3-4-5 pagini..
De exemplu:
Am 100.000 Caractere pe o pagina. ea apare pe toata pagina, nu se imparte automat la o anumita dimensiune. trebuie sa dai scroll pana te plictisesti, vreau sa fie impartita in mod egal: sau cat vreau eu sa setez pe fiecare pagina.
sa apara la sfarsitul sau inceputul pagini principale numerotarea: pg: 1. 2 . 3. 8. 9 etc..

de exp apare asa:



asta ma intereseaza, sper ca am fost explicit.
Material modificat de YorNO - Miercuri, 29/01/2014, 7:11 PM
Raver
Postări: 1227
Reputație: 70
Mesaj # 2 | 8:27 PM
YorNO, da, dar e o cerință oarecum complexă la care te poate asista un programator web cu ceva experiență. Cât despre uCoz, pentru a beneficia de asistență din partea echipei în realizarea completă a script-ului, ar trebui să fii utilizator VIP (Pachete Premium de min 100$/lună). Mai avantajos ar fi să te ajute cineva aici sau să găsești printre prieteni..
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.
YorNO
Postări: 11
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 2:11 PM
nu este un cod complex, este un simplu cod pe care il invatam la scoala in clasele 9-12.
dar nu am mai folosit demult editarea php, html, java, etc.. asa ca multe, multe coduri le-am uitat..
este si o alta varianta de a face ceea ce vreau eu, dar este multa munca..
de ex: creezi o noua pagina, ii dai link direct catre pagina creata folosind cifra 1. sau icon ce doresti, setezi sa se deschida pe aceeasi pagina si boom.. dar asta inseamna sa muti din pagina deja creata informatiile pe pagina 2. 3. in loc sa dai impartire. ceea ce fac eu referire este exact ca la crearea pagini in 2-3 limbi diferite.
totusi sper sa ma ajute cineva cu acel cod care imparte automat pagina in mai multe sub-pagini.
multumesc.

Adăugat (01/02/2014, 1:11 PM)
---------------------------------------------
multumesc ca raspundeti odata la 70 de ani si raspunsurile primite sunt atat de slabe incat mai bine nu intri pe forum sa ceri ajutor... nu are nici un rost forumul asta, e praf.. totul se rezuma la bani la voi pe ucoz aici :)) daca vrei un cod de 5 caractere 100$ daca vrei sa te scapi de reclame 50$ =))) prietene, voi in primul rand profitati de traficul fiecarui membru care are website pe domeniul vostru wink

Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 4 | 4:30 PM
YorNO, doar atat am sa iti spun in legatura cu acuzele tale
Citat Raver ()
Be the change you want to see in the world. M Gandhi.


..............................
Acum ca sa vedem de ce nu ai dreptate
1. uCoz specifica clar pe orice buton "Creează un website gratuit!" ... nu doar ca e gratuit + ca mai ai si urmatoarele facilitati
1. Trafic + Spatiu nelimitat
2. Subdomenii cu extensii la alegere
3. de securitate nici nu putem vorbi -> http://www.ucoz.ro/tour/security.html
4. suport aici pe forum cat si http://www.ucoz.ro/contact/
5. Documentatie:
forum.ucoz.ro - Comunitatea utilizatorilor (* necesar pentru examinare).
video.ucoz.com - tutoriale video pentru sistemul uCoz.
faq.ucoz.ro
book.ucoz.com
6. Posibilitatea de a participa la concursuri in valoare de mii de $
7. Sute de sabloane gratuite (mai nou si de tip responsive )
8. Actualizari si proiecte noi extrem de dese (ceea ce da de inteles ca uCoz munceste constant si extrem de mult pentru ca noi si vizitatorii nostri sa avem o experienta cat mai placuta cu acest sistem)

o sa ma opresc aici... desi lista e foarte lunga
Asta nu inseamna nimic pentru tine?
Ai idee cat ii costa pe ei ca sa ofere aceste facilitati in mod gratuit?
imi pare rau ca ei nu iti pot creea site-ul
si de ce nu
sa iti posteze si articole

hai sa fim seriosi ... am scris 3 cuvinte in google si am gasit Imparte continutul HTML in mai multe pagini link -> http://ilearn.ro/tutoriale/jquery/imparte-continutul-html
eu zic ca esti putin cam lenes ...vrei chiar totul de-a gata fara sa muncesti deloc

Toate cele bune,
Danny

Apropo - nu fac parte din staff'ul uCoz ... sunt simplu utilizator ca si tine
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Mai multe pagini (Cum impart continutul unei pagini?)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: