• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Legaturi cu documente din google drive (Legaturi intre pagini)
Legaturi cu documente din google drive
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 2:43 PM
Am un doc df in google drive. Cum trebuie sa procedez ca atunci cand deschid o subpagina sa mi se deschida automat acel document?. Sau trebuie sa incarc documentul pe site? Si in acest caz cum procedez?
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 2 | 7:20 PM
sa ai documentul in pagina sau sa se deschida ca o alta pagina cand dai click pe un link?
Material modificat de kpk1l - Luni, 11/11/2013, 7:53 PM
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 8:35 AM
Sa o iau de la capat
Am realizar un site pt o scoala. In meniu am pagina RESURSE. si de aici de deschid mai multe subpagini printre care si ORAR ELEVI. Eu vreu ca atunci cand accesez aceasta subpagina sa mi se deschida direct acel doc pdf. care e salvat in google drive. Nu stiu daca se poate in pagina. Cred ca mai indicat este sa se deschida ca un doc pdf in alta pagina
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 4 | 12:32 PM
band, poti da permisiune de vizualizare a acelui document din cate imi amintesc din google drive. o sa ai un link spre document. acel link il pui pe site la tine
cand dai permisiune sa nu uiti sa pui doar vizualizare! fara drept de schimbare a permisiunilor

daca nu ai inteles o sa-ti zic pas cu pas

band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 5 | 3:49 PM
Pai aici e necazul Eu am acel link de pe google drive. Dar nu stiu unde sa il atasez astfel incat sa mi se deschida direct documentul direct din clickul pe subpagina fara sa mai dau click pe link. Poate nu e posibila o asemenea comanda. Dar am incarcat doc pdf si pe site. Dar nici asa nu reusesc.
kpk1l
Postări: 197
Reputație: 13
Mesaj # 6 | 6:35 PM
site + locul unde pui linkul
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 7 | 7:17 PM
Scuze, dar nu am inteles ce ai vrut a spui
Danny
Postări: 670
Reputație: 31
Mesaj # 8 | 10:44 PM
band, posteaza link-ul unde vrei sa oferi acel document pdf spre download.
Asta a vrut sa zica kpk1l,
band
Postări: 96
Reputație: 0
Mesaj # 9 | 7:51 AM
Da. pana la urma am lamurit-o singur. Iata cum am proceat, poate mai au nevoie si altii
1. Cu documentul in Google Drive
- l-am facut public pe web si am copiat link-ul. Apoi CONSTRUCTOR - > ACTIVARE CONSTRUCTOR -> MENIU SITE->
ADMINISTRARE MENIU SITE-> CLICK PE PAGINA DORITA ( simbolul cu creion)-> INTORUCERE LINK SI BIFARE deschidere in alta pagina -> SALVARE
1. Cu documentul incarcat in Manager fisiere
- CLICK PE SIMBOLUL "I" PENTRU A OBTINE LINKUL SI APOI SE REPETA PASII DE MAI SUS.
Astfel daca dau click pe subpagina mi se deschide direct documentul word sau pdf.
Scuze daca am scris cu litre de tipar. Daaac exista si alte variante sau idei astept cu placere.
O zi buna
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Legaturi cu documente din google drive (Legaturi intre pagini)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: