• Pagina 1 din 1
  • 1
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Problema comentarii.. (Problema comentarii..)
Problema comentarii..
Enigma-Dreams
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 1 | 11:06 AM
Salut!
As vrea si eu sa stiu cum pot adauga rubrica de comentarii pe o pagina care nu e modul...
Adica dupa ce postez ceva sa poata ceilalti sa comenteze...exact cum e la pagina principala...
Am incercat sa pun codul de la casuta de comentarii, dar apare doar caseta de comentarii, daca scriu ceva nu se posteaza..
yonutz
Postări: 417
Reputație: 7
Mesaj # 2 | 12:56 PM
pai poti folosi mini-chat sau cartea pentru oaspeti
Enigma-Dreams
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 3 | 1:12 PM
Eu as vrea totusi sa pun rubrica de comentarii...
SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 4 | 1:48 PM
Enigma-Dreams, se poate face dar îţi trebuie PHP pentru a folosi un script pentru adăugare comentarii si reţinerea lor după postare.
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 5 | 3:10 PM
Enigma-Dreams, poti adauga comentariile de la site-urile de socializare facebook, google+ sau twitter. si ca sa nu comenteze fiecare poti conditiona scriptul ca sa nu fie vazut de oaspeti, desigur ei nu vor vedea nici comentariile, asta e unicu minus.
Enigma-Dreams
Postări: 12
Reputație: 0
Mesaj # 6 | 5:42 PM
Si cum pot sa fac asta, Muşatinu?:D
ArtyRo
Postări: 3502
Reputație: 140
Mesaj # 7 | 6:07 PM
Enigma-Dreams, iti faci cont facebook (cred eu ca deja ai) intri aici http://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/comments/

acum:


in prima celula pui adresa site-ului tau sau adresa paginii unde vei pune comentariile

in celula 2 vei pune numaru de comentarii directe. subcomentariilenu se ia in calcul

in celula trei pui largimea in px

in celula 4 alegi culoarea alba sau neagra

in celula 5 ceri codul...

in fereastra aparuta alegi codulpentru HTML5 si urmaresti instructiunile

SkipY
Postări: 495
Reputație: 24
Mesaj # 8 | 4:16 PM
Muşatinu, bravo, uitasem de asta smile .
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Editorul de pagini » Problema comentarii.. (Problema comentarii..)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: